George R.R. Martin’in Bir Kitabı Daha Diziye Uyarlanıyor

George R.R. Martin'in 1980 yılında yazdığı bilim kurgu romanı, Syfy tarafından televizyona uyarlanıyor. 

Dönemimizin en popüler fantastik serilerinden biri olan Game of Thrones’un yazarının, başka eserlerinin uyarlamasını da izleme fırsatı bulabileceğiz. George R.R. Martin’in 1980 yılında yazdığı bilim kurgu romanı Nightflyers (Gece Uçanlar), televizyona uyarlanacak. George R.R. Martin bu haberi, kişisel blog sitesi LiveJournal’da kendi sayfasında yazı paylaşarak açıkladı. Bu açıklamasında Martin, Nightflyers’ın Syfy kanalı tarafından dizi olacağını söyledi.

Nightflyers’ın kendine ait bir evreni var, tıpkı Game of Thrones gibi. Martin bu evreni, “Bin Dünya” ismi ile tanımlıyor. Bin Dünya’da geçen Nightflyers, galaksiden geçen bir uzay cismini incelemek isteyen araştırmacıların gemilerinin, kötü niyetli bir yapay zekanın kontrolüne geçmesini anlatıyor.

Nightflyers’ın ilk sezonu 10 bölümden oluşacak ve Temmuz 2018’de yayımlanacak. Geçtiğimiz aylarda, Nightflyers  için bir pilot bölüm istenmişti. Bu pilot bölümü de başarılı bulan kanal, böylece diziyi satın aldı. Pilot bölümün senaryosunu da Jeff Buhler’ın yazdığını belirtelim.

Nightflyers, yayımlandıktan bir sene sonra, Hugo ödülüne aday olmuştu. Hugo ödüllerinin de, bilim kurgu ve fantezi türündeki edebiyat eserlerine verildiğini belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE