Ganimet Kutuları İle İlgili Yeni Açıklamalar Geldi

ESA ve Ubisoft ganimet kutuları hakkında açıklamalar yaptı. 

Bilindiği üzere ganimet kutuları, bir süredir en çok tartıştığımız şeylerden biri. Hatta bu konu o kadar büyüdü ki bazı ülkeler bu konu hakkında bir yasa çıkaracaklarını bile söylediler. Bu konu hakkında da ESA (Eğlence Yazılım Birliği) ve Ubisoft birtakım açıklamalar yaptı.

ESA bu konu hakkında şunları söyledi: “Video oyun sektörünün devleri, kamu tarafından yapılacak herhangi bir düzenleme istemiyor. Biz bir endüstri olarak, kullanıcılara karşı olan sorumluluklarımızı ciddiye alıyoruz ve onların oyun deneyimlerini daha net bir hale getirmek için elimizden geleni yapıyoruz. Endüstrinin, bu gibi konularda kendi içinde bir çözüm üretmesinin sorunu çözmek için en etkili yol olduğuna ve bu sistemin yıllardır etkili bir şekilde çalıştığına inanıyoruz.”

Ubisoft’un açıklaması ise şirketin finansal direktörü Alain Martinez’den geldi: “Söyleyebileceğimiz tek şey, bizim için bu seçim ve kalite meselesidir. Bu kadar basit. Sunduğumuz işlerle ilgilenen kişilerin bizden beklediği kaliteyi onlara sunmamız gerekir. Aynı zamanda, bunu satın alıp almayacakları konusunda özgür olduklarını hissetmeliler. Biz, doğru yolda ilerlediğimizi ve bunun asıl çözülmesi gereken büyük problem olduğunu düşünmüyoruz.”

Ganimet kutuları hakkında ilk yasa girişiminin Hawaii’den geldiğini belirtelim. Washington da bir yasa tasarısı hazırlıyor. Avrupa‘da da Belçika, İngiliz, Fransız ve Hollanda bu konu ile ilgili aynı şeyleri düşündüklerini söyledi.

 

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE