Gamevice, Nintendo Switch’e Dava Açtı

Nintendo Switch, Joy-Con kontrolcüleri yüzünden Gamevice tarafından dava edildi.

Gamevice tarafından açılan davaya göre; Switch’in Joy-Con kontrolcüleri, Gamevice’in ürettiği kontrolcüler ile fazlasıyla benzerlik taşıyor. Gamevice’in tabletler için kontrolcüler ürettiği biliniyor. Mobil oyunlar için üretilen bu kontrolcüler, Nintendo Switch’in Joy-Con’ları ile aynı gözüküyor. Gamevice şimdilik bu davasında haklı gibi; ancak davayı açmak için neden geç kaldığı da bilinmiyor.

Gamevice’in Apple ürünleri için Apple’dan lisans aldığını da hatırlatalım. Eğer Gamevice, Nintendo’ya açtığı bu davada haklı olursa yüksek bir tazminat alacaktır. Patent davası, 9 Ağustos tarihinde açıldı; dolayısıyla henüz dava ile ilgili bir gelişme yok. En azından bir sene içinde davanın sonuçlanması bekleniyor.

Nintendo’nun el emeği göz nuru konsolu Switch, şu an oldukça popüler. Konsolun üretim sıkıntısı çekmesi de popülerliğini azaltmıyor. Bu patent davasını Gamevice kazanırsa; zaten üretim sıkıntısı yaşayan Switch’in satışlarının durabileceği düşünülüyor.

Birkaç gün önce açılan bu patent davası ile ilgili, Nintendo’nun henüz bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE