Game Of Thrones’un Yapımcıları Düşük Bütçeleri Yüzünden Önemli Bir Sahneyi Çıkartmak Zorunda Kalmış

Dünya çapında bir çok fana sahip olan Game Of Thrones dizisi 6. Sezon finalini yapmış olmasına rağmen hala çok konuşuluyor. 

Bu kadar izlenen bir dizinin de deli gibi para kazandığını düşünmekte haklıyız ancak dizinin ilk sezonlarında bu kadar hasılat elde edemiyorlarmış. UFC Unfiltered yayınına katılan dizinin senarist ve yapımcıları David Benioff Ve Dan Weiss dizinin birinci sezonunda paraları yetmediği için aslında çok önemli ve izlenmesi keyifli olacak bir sahneyi çekememişler.

“1. Sezona dönüp baktığımızda büyük bir çarpışma olması gerekiyordu. Tyrion Lannister krallığın en güçlü ve en korkutucu adamı The Mountain (Dağ)’ı savaş sırasında takip eder. Bu fikir konusunda oldukça heyecanlanmıştık. Peter Dinklage (Tyrion Lannister)’in göz hizasına bir kamera yerleştirecektik ve o Dağ’ı takip ederken bizde onun gözünden her şeyi görebilecektik.”

“Açıkça söylemek gerekirse tamamen beş parasızdık. Ve bu yüzden yapamadık. Bu kitaptan uyarlanacak en önemli mücadelelerden biriydi ve biz bunu ekrana taşıyabilmeyi umduk ancak başaramadık.”

Böyle bir sahneyi izleyememek biz dizi fanları için biraz üzücü. Tyrion’un gözünden zalim Dağ’ın savaşlardaki o vahşi hallerini izleyebilmek üstelik Tyrion’ın 1.37 santimlik boyuna karşılık Dağ 2.17 santimken böyle bir olayı izleyebilmek harika olurdu doğrusu. Ancak o zamanki bütçeleriyle yapmamaları belki de iyi bir şey olmuştur. Çünkü dizi son zamanlardaki savaş sahnelerindeki görsel efektleriyle adından baya bir söz ettiriyor. Dizi 23 dalda Emmy’e aday. Yani ilk sezonlarda vasatça yapılmış bir sahne dizinin kalitesini birazcık düşürebilir.

Önümüzde Tyrion’un katılacağı bir sürü savaş olacaktır diye düşünüyorum. Bu yüzden bu tarz bir sahne görebiliriz. Ancak Game Of Thrones’un 7. sezonu 2017 yazında çıkacak.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE