Game of Thrones Oyuncularının İletişim Bilgileri Sızdırıldı

HBO’yu hackleyen grup, dizinin dördüncü bölümünü sızdırdıktan birkaç gün sonra, şimdi de oyuncuların kişisel iletişim bilgilerini sızdırdı.

Bilindiği üzere HBO’nun sistemi bir grup tarafından hacklenmişti. Bu siber saldırıda 1,5TB’lık veri çalınmıştı. Hacker grup HBO’yu, dizileri internete sızdırmak ile tehdit etmişti. İlk etapta HBO, güvenli bir sistemleri olduğunu ve bu konuda çalışmaya devam ettiklerini söylemişti. Ekibin fidye istediğini ise ciddiye almamıştı. Tam da bu hacklenme olayının unutulmaya başladığı günlerde hacker grup, dizinin dördüncü bölümünü, düşük bir görüntü kalitesinde internete sızdırmıştı. Çaldıkları diğer bilgileri yaymamalarının sebebinin ise, fidye istemeleri olduğunu biliyoruz. Çünkü siteyi hackleyenler, HBO’yu hala tehdit ediyor.

Bu sefer de, basit bir dizi bölümü yerine, oyuncuların kişisel hayatlarına yapılan bir saldırı ile karşı karşıyayız. Çünkü hacker grup bu sefer, Game of Thrones oyuncularının kişisel iletişim bilgilerini internete sızdırdı. Bunların içinde ünlü oyuncuların telefon numaraları ve ev adresleri var.

Hacker grup, bu yaptıklarını ise şu şekilde açıklıyor: “İsteğimiz gayet net ve pazarlığa kapalıyız. Sızdırılan bilgilerin sonlanmasını istiyorlarsa, istediğimiz fidyeyi ödemek zorundalar. HBO, sadece market araştırması için 12 milyon dolar, Game of Thrones reklamları içinse 5 milyon dolar harcıyor. İstediğimiz fidyeyi de reklama ayrılan bütçe gibi düşünebilirler.”

Israrla fidye istemeyi sürdüren ve kanalı tehdit eden hackerlar, bu yaptıklarının suç olduğunu düşünmüyor. Onlara göre; bunlar basit bir oyun. Hacker grup; şimdiye kadar 17 büyük şirketin sistemini hacklediklerini ve sadece 3 şirketin fidye ödemediğini de belirtti. “HBO’nun şöhretinin bizim yüzümüzden düşmesini istemiyoruz. Biz, sadece onların gelirlerine partner olmak istiyoruz.” diyen hacker grubun bu işi para için yapmadığını söylemesi de büyük bir tezat oluşturuyor.

 

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE