Galatasaray E-Spor Arenasına Giriyor

E-Spor’da League of Legends turnuvalarında artık, Galatasaray’ın da adı geçecek.

Bu sene kurulan ve Yükselme Ligi takımlarından biri olan Victorious ACE, League of Legends’taki yoluna, “Galatasaray” ismiyle devam edecek. Victorious ACE’in bir aydır Galatasaray ile görüşmeler yaptığı biliniyordu. Galatasaray Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinde yaptığı duyuruya göre, bu görüşmeler olumlu sonuçlandı. Victorious Ace’in isim değişikliği Riot Games tarafından onaylandı. Bundan sonra bu takım, Galatasaray olarak League of Legends Şampiyonluk Ligi’nde yer alacak.

Galatasaray Spor Kulübü, yaptığı bu duyurusu ile E-Spor’da da en üst seviyeyi hedeflediğini belirtti. Elektronik Oyun Sporlarının yeni yeni gelişmeye başladığı ülkemizde, League of Legends takımlarına Beşiktaş’tan sonra Fenerbahçe de dâhil olmuştu. Şimdi de Galatasaray’ın bu mücadeledeki varlığını ortaya koymasının, E-Spor dalının büyümesine yardımcı olacağı düşünülüyor.

Riot Games’in Türkiye Ülke Müdürü Hasan Çolakoğlu da bu haberi, Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

galatasaray-espor

Galatasaray’ın da mücadeleye katılmasıyla, yeşil sahalarda görmeye alışık olduğumuz rekabetin, League of Legends turnuvalarına taşınacağını söyleyebiliriz. Bu haber ile birlikte, ülkemizdeki üç büyük kulübün de E-Spor dünyasına adım atmış olduğunu hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE