Freelancer.com, Escrow.com’u 7.5 Milyon Dolara Satın Aldı

Avusturalya’da kurulmuş olan iş bulma sitesi ‘’Freelancer.com’’, internet satışlarında takas hizmeti veren ‘’Escrow.com’’ u 7.5 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

İşverenlerle, dışardan ‘’freelance’’ çalışanları proje bazında bir araya getiren ‘’Freelancer.com’’, her iş projesi için en az 5$ olmak üzere, %10 komisyon alan bir iş modeline sahip. Durum böyle olunca, işverenin ödeyeceği tutar, freelance çalışanın ve sitenin kazanacağı paraların dağıtımının sağlam ve etkin çalışan bir ödeme sistemiyle yapılması gerekiyor.

Tam olarak, 10 milyon Avusturalya Doları karşılığı satılan ‘’Escow.com’’ ise e-ticaret yapan sitelere emanet hizmeti sunuyor. Alıcıyla, satıcı arasında paranın ve ürünün takası sırasında aracılık yapan bu büyük site, hali hazırda eBay, GoDaddy gibi devrelerle çalışmakta.

Şu an için Freelance, Milestone Payments’dan ödeme hizmeti alıyor. Ödemelerin zamanında yapılmamasından ve oluşan aksaklıklar dolayı sık sık kullanıcı şikâyetleriyle karşılaşır hale geldiler.

Freelancer.com’un CEO’su Matt Barnie yaptığı açıklama da, Escrow.com sayesinde 15 milyon Freelancer kullanıcısının artık daha güvenli ve hızlı bir ödeme sistemine kavuşacağını söyledi. Escrow.com’un, 2014’de 2.2 milyar dolar hacminde bir para transferine aracılık yaptığını son olarak hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE