Forza Motorsport 6’nın Eylül 2015’de Çıkması Planlanıyor

Oyunun geliştiricisi ‘’Turn 10’’, Forza Motorsport 6’yı 2015’in Eylül ayında çıkarmayı planladıklarını söyledi.

Söz konusu açıklama, Los Angeles’daki E3 2015 (Electronic Entertainment Expo) Konferansında yapılırken, çıkış tarihinin ertelendiğini de anlamış oluyoruz. Neden derseniz, Ocak 2015’de Microsoft’tan Aaron Greenberg, oyunun Haziran 2015’de piyasada olacağını dile getirmişti.

E3 2015 kapsamında, Turn 10’un direktörlerinden Dan Greenawalt, yeni oyun hakkında ufak bir videoyu katılımcılarla paylaştı. Bu sayede,24 arabanın, gece – gündüz yarışlarının, değişik hava koşullarının oyun içerisine dâhil edilen öğelerden olduğunu öğrenmiş olduk. Öte yandan, ‘’Forza Motosport 6’’ yı ön siparişle satın alanlara birçok hediye geleceği de belirtildi.

Oyunun tanıtımları Ocak 2015’deki Uluslararası Kuzey Amerika Otomobil Fuarında yapılmaya başlanmış ve yeni Ford GT, oyunun kapak resmi olarak seçilmişti.

Xbox One’lara özel olarak gelecek Forza Motorsport serisinin bu son oyunu ayrıca 10. yılını kutluyor. İlk oyun 2005 senesinde gene Xbox için piyasaya çıkmıştı.

Microsoft’un iştiraki olan ‘’Turn 10 Studios’’ 2001 yılında Amerika’da kuruldu ve o günden bugüne Forza Motorsport serilerini Xbox, Xbox 360 ve Xbox One için geliştiriyor. Araba yarışı konusunda oldukça tecrübeli olan stüdyonun çıkaracağı bu son oyunun piyasadaki yoğun rekabetle nasıl mücadele de büyük bir merak konusu.

Forza 6 için E3’de yayımlanan oyun oynayış videosunu aşağıda ilginize sunuyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE