Fortnite, PUBG’ın Rekorunu Kırdı

Fortnite, yayını en çok yapılan ve en çok izlenen oyun oldu. 

En çok çok izlenen oyun ya da yayını en çok yapılan oyun gibi gibi verilere baktığımızda genellikle gördüğümüz isim, PlayerUnknown’s Battlegrounds oluyordu. Fakat PUBG, bu liderliği bambaşka bir oyuna kaptırdı; Fortnite. Çıktığı günden beri büyük ilgi toplayan bu oyundan ise uzun süre söz edeceğiz gibi gözüküyor.

Fortnite hayatta kalma ve Battle Royal türlerinde olan bir aksiyon oyunu. Twitch üzerinden de oyun ile ilgili veriler geldi ve bu verilere göre Fortine rakiplerini geride bıraktı ve PUBG’ın rekorunu da ele geçirdi. Twitch’e göre Fortnite’nin anlık ortalama izleyici sayısı 141.072 kişi. Bu sayı da Fortnite’nin “en çok izlenen oyun” olmasını sağlıyor. Twitch’teki diğer popüler oyunlara baktığımızda ise; Legend of Legends’ın anlık ortalama izleyici sayısının 116.258 kişi, PlayerUnknown’s Battlegrounds da anlık ortalama izleyici sayısının 71.586 kişi olduğu görülüyor.

Bunlara ek olarak Fortnite yayıncılık alanında da rakiplerini geride bıraktı. Twitch’te 4596 kişi tarafından oynandı. Kasım ayında 20 milyon oyuncusu bulunan Fortnite’nin Şubat verilerinde ise bu rakamın 3,4 milyona çıktığı belirtildi. Mart ayı da henüz sona ermemesine rağmen, oyunun izlenme oranı da %16 arttı.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE