Fortnite: Battle Royale’ı 4K Çözünürlükte Oynayabileceksiniz

Xbox One X platformunda Fortnite: Battle Royale'e, 4K desteği eklendi. 

Fortnite: Battle Royale için yeni eklenen bir ayar bulunuyordu. Buna göre oyunun performans ayarını aktif ettiğiniz zaman oyun, 60 FPS oluyordu. Bu performans ayarı da oyunu oynayabildiğiniz bütün platformlarda geçerliydi. Bilindiği üzere Fortnite: Battle Royale  PlayStation 4, PlayStation 4 Pro, Xbox One, Xbox One S ve Xbox One X platformlarında oynanabiliyor. Bu konsollarda oyun 60 FPS’de oynanabiliyordu ancak çözünürlük hepsinde farklıydı. Xbox One ve Xbox One S’te 900p, PlayStation 4 ve PlayStation 4 Pro’da 1080p, Xbox One X’te de 1800p ile oyunu oynayabiliyordunuz. Son yapılan değişiklikler sayesinde ise Xbox One X üzerinde bu oyunu 4K çözünürlük ile oynayabileceksiniz.

Epic Games, Game Developers Conference 2018’de konu ile bir açıklama yaptı. Fortnite: Battle Royale’i Xbox One X’te oynarken 60 FPS ayarını aktif ettiğiniz zaman oyun 1800p yerine 2160p olacak. Bu da oyunu 4K çözünürlük ile oynayabileceğiniz anlamına geliyor. Tabii bunun doğal 4K olamayacağını da belirtelim. Çünkü oyunda dinamik çözünürlük sistemi kullanılıyor ve oyunun performansının 60 FPS’de sabitlenebilmesi için çözünürlük otomatik olarak düşebilir. Tabii bu düşüşün ne kadar sık olacağını ya da ne kadar düşüş yaşanacağını bilemiyoruz anca yine de oyunu 2160p ile oynayabileceğinizi hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE