Flexpoint VR Eldivenleri Üreteceklerini Onayladı

Geçtiğimiz günlerde yapılan duyuruya göre, Flexpoint Sensor Systems, Inc. sanal gerçeklik cihazları (VR) için eldivenli VR’lar geliştiren Manus VR şirketiyle ortak cihaz üreteceklerini onayladı.

İki şirket, Manus VR eldivenlerini geliştirecek ilk evreyi eğimli sensörler (bend sensor) üreterek tamamladıklarını belirtti. Flexpoint Bend Sensor teknolojisini kullanarak, firma mühendisleri Manus VR’ı bu eğimli sensörlerle birleştirmek için gerekli çalışmalara başladı.

Manus VR’ın  üst düzey teknik yöneticisi Maarten Witteveen: “ Hassas elektronik cihazları böylesine ileri derecelerde birleştirebilmek oldukça zorlu bir iş. Yeni çıkan bükülebilen folyolar sayesinde  estetik olarak memnun edici ürünler ortaya çıkıyor. Önümüzdeki aylarda çıkacak geliştirici donanımlarımızı duyurucak olmaktan çok memnunuz.”

Flexpoint VR’ın Satış ve Pazarlama Şefi Paul Sexauer: “ Flexpoint şirketi olarak böylesine bir proje de çalıştığımız için gururluyuz. Karşılıklı olarak yararlı olacağını düşündüğümüz uzun zamanlı bir ortaklık kurduk. Bu ortaklık gün geçtikçe büyüyen VR dünyasındaki yerimizi daha da pekiştirecek.”

Manus VR’ın ilk ön satışları geçtiğimiz aralık ayında başlamıştı. Fiyatı 250 Euro olan bu set içinde iki adet de eldiven bulunuyordu. Android, Windows,Linux, İOS 9 ve Mac OSX’ler için uyumlu bir de demo oyunu vardı.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE