Final Fantasy XV’den Xbox Kullanıcılarına Üzücü Haber

2016’nın heyecanla beklenen oyunlarından biri olan Final Fantasy XV’de Xbox kullanıcılarını oldukça mutsuz edecek bazı gelişmeler yaşandı.

Oyunun yapımcısı Square Enix geçtiğimiz gün Xbox One sürümü için bir saatlik bir oynanış videosunu yayımladı. Xbox One gameplay’ini ilk olarak izleyenler videonun kalitesini normal bulurken, bir kaç gün evvel Playstation 4 oynanış videosunu izleyenler ise hayret içinde kaldılar. Playstation 4′ deki grafiklerin Xbox One’dakine göre çok daha iyi olduğunun farkına varan oyun severler bu duruma anlam veremediler.

Xbox One üzerinde 900p çözünürlükte çalışan oyun Playstation 4’de 1080p çözünürlüğü yakalıyor ve çok büyük farka sebep oluyor. Öte yandan Playstation 4’de bazı optimizasyon problemleri yaşandığını da hatırlatalım.

Söz konusu problemler hakkında açıklama yapan Square Enix, oyunun lansmanına kadar bu tür hataların birçoğunun giderileceğini belirtirken, her iki konsolda da 30fps hedefinin olduğunu dile getirdi.

Final Fantasy XV, 29 Kasım 2016’da Xbox One ve PS4 sürümleriyle piyasaya çıkacak.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE