Fallout Shelter’a Quest Modu Geldi

10 Temmuz’da paylaştığımız haberde, Fallout Shelter’a gelecek güncelleme ile Quest (görev) modunun oyuna ekleneceğinden, bu mod sayesinde artık bize verilen görevleri Wasteland’e giderek bizzat yapabileceğimizden ve bu şekilde birçok efsanevi boss ile çatışıp değerli eşyalar düşürebileceğimizden bahsetmiştik. Merakla beklenen güncelleme bugün saat 16:00 itibariyle indirmeye açıldı ve güncellemenin detayları gün yüzüne çıktı.

Güncelleme ile oyuna gelen ilk yenilik Overseer’s Office (Yönetici Odası) oldu. Fallout serisinin önceki oyunlarını oynamış olanlara bu isim hiç yabancı gelmiyordur çünkü her Vault’un bir yönetici odası bulunur, bu odada bulunan bilgisayar sistemi veya benzeri cihazlarla vault’un önemli bölgelerine erişim sağlanır, ayrıca çoğu yönetici odasında vault sakinleri ile ilgili detaylı inceleme dosyaları mevcut olurdu. Kimin dışarı gideceği, kimin içeride kalacağı, kimin ne ile meşgul olacağı da yöneticinin takdirinde olduğu için, quest yönlendirmelerinin bu odadan yapılacak olması şaşırtıcı gelmedi bize doğrusu.

Odamızı 1000 caps’e inşa ettikten sonra pip-boy’umuzu açarak quest seçeneklerine bakıyor ve istediğimizi seçiyoruz. İlk başta tutorial mahiyetinde bir görev karşılıyor bizi. Görevimizi seçtikten sonra göreve çıkacak ekibimizi vault sakinleri arasından seçiyor ve yola koyuluyoruz.

Görev bölgesine hızlı ilerlemek Nuka Cola Quantum ile mümkün! Elbette ki gerçek parayla elde edebileceğiniz bir eşya ama oyun içinde de düşürebiliyorsunuz. Örneğin, ilk görevde 15 Nuka Cola Quantum topladım. Güzel… 🙂

Görev için gittiğiniz bölgelerden de crafting için item toplamanız mümkün. Görev için girdiğiniz binalarda parıltı ile gösterilen dolap, sandık, şifonyer ve benzeri şeylere tıklayarak içindeki eşyaları elde edebiliyorsunuz.

Dövüş sistemine gelecek olursak, sıra tabanlı çatışma yine oyunda kendisine yer bulamamış. Bir odaya elemanlarımızı yönlendiriyoruz ve onlar gerekeni yapıyorlar. Bu bizi hayal kırıklığına uğratsa da, biraz daha geliştirilmiş bir dövüş sistemi olduğundan ve kritik vuruş özelliği getirildiğinden dolayı mutluyuz. Bu özellik sayesinde, el çabukluğu mahareti ile daha yüksek hasarlar vererek düşmanlarımızı alt edebiliyoruz.

Oyun şimdilik Quest modunda biraz nazlı davranıp sık bir şekilde oyundan atma sorunu ile bizi karşı karşıya bırakıyor olsa da ilerleyen günlerde harika işleyen bir mod ile telefon başına kilitleneceğiz gibi görünüyor. İyi oyunlar 🙂

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE