Facebook’tan Yeni Oyun Platformu

Facebook PC oyun alanında yeni atılımlar yapıyor.

Ünlü sosyal ağ bugün yaptığı bir duyuruda oyun motoru şirketi Unity ile beraber sadece oyun severler için adanmış bir projeleri olduğundan bahsetti.

Bildiğimiz üzere Facebook oyun dünyasına yabancı değil. Bunu arkadaşlarımızdan ısrarla gelen oyun davetleriyle görebiliyoruz. TechCrunch’a göre, Facebook’un oyun gelirleri düşüşte. Bununla birlikte, günde 650 milyon insan Facebook’ta oyun oynuyor. Oyunlar, Facebook için çok önemli bir iş alanı. Site 2010 yılından beri oyun geliştiricilerine 8 milyar doların üzerinde ödeme yaptı.

Yeni masaüstü platformu ilk olarak mayıs ayında duyurulmuştu ve o zamanlar Facebook Games Arcade adı ile biliniyordu.  Şu anda, yalnızca yeni Facebook oyun platformu olarak adlandırılıyor. Aşağıdaki videodan projenin beta halini izleyebilirsiniz.

[youtube id=”ojDZRWsR96I”]

Facebook henüz yeni detaylar vermeye hazır değilken, Unity’nin temsilcilerinin verdiği bazı detaylara göre platform ücretsiz olacak. Facebook’tan bekleyeceğiniz günlük oyunlar ve Steam ya da konsollarda gördüğümüz kaliteli oyunlar da olacak.

Bugünden itibaren, Facebook şuan limitli sayıda geliştirici şirket grupların kapalı alfa sürecine yani platformun düzgün çalışıp çalışmadığı gibi testlerin yapıldığı sürecedahil olmaları için başvuruda bulunmalarını istiyor. Sizde eğer bir geliştiriciyseniz 31 ağustos tarihine kadar başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE