Facebook’da Ünlüleri Canlı Olarak İzleyebileceksiniz

Facebook, beğendiniz ve takip ettiğiniz ünlüleri canlı olarak izleyebileceğiniz bir yayın platformu getirmeye hazırlanıyor.

Yeni uygulama sayesinde ünlülerin kendi Facebook sayfası üzerinden yapacağı açıklamaları canlı olarak izleyebilecek, sayfalarına üye olabilecek ve onları yakından takip edebileceksiniz.

Sosyal medya devinin şu etapta Periscope’la rekabete girecek düzeyde bir adım atmadığı ama dünyada yaygın bir akım olan internet üzerinden canlı yayın piyasasına girme girişimleri olduğu görüşü hâkim. Konunun uzmanları Facebook’un kullanıcı sayısı ve sosyal medya kanalları arasındaki etkinliğinden ötürü böyle bir özelliğin kesinlikle dâhil edilmesi gerektiğini düşünüyorlar.

Canlı yayın oyun platformları olarak şu an için Twitch ve YouTube Gaming yer alırken, ayrıca bu mecralar TV programları yayımlamak için bazı teşebbüslerde bulunuyorlar. Ressam Bob Ross’un The Joy of Painting isimli eski TV programının Twitch üzerinden yayımlanmasını buna örnek olarak verebiliriz.

Mark Zuckerberg tarafından 2004 yılında kurulan Facebook, bugün aynı anda 1 milyar kullanıcının bağlandığı bir mecra olmayı başardı. Sosyal medya dışında Oculus’u satın alarak sanal gerçeklik konusunda da oldukça iddialı bir pozisyonda yer alan Facebook yatırımlarını çeşitlendirmeye devam ediyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE