Facebook “Keşfet” Özelliği

Facebook, Android uygulamasının beta test sürümünde yeni bir özellik test ediyor. Bazı kullanıcılar Ocak ayında iOS’ta da böyle bir özelliğin test edildiğini farketmişlerdi. 

En son yayınlanan beta testinde mevcut olan Haber İçerikleri olan bölümün simgesinin “ev” simgesiyle değiştirildiği ve İnstagram’daki gibi “arama ve keşfet” bölümünün de test edildiği yeni özellikler arasında. Bu keşfet bölümü kullanıcıların sahip olduğu sayfalardan, kullanıcının beğenilerine ve ilgi alanlarına göre uyarlanmış fotoğrafları, videoları ve makaleleri kullanıcıya sunuyor.

Keşfetme sekmesi kullanıcıların beğenmediği ve takip etmediği sayfalarla ana ekranlarında etkileşimde bulunmaları yerine keşfetme sekmesinde. Bu sekme ayrıca kullanıcıların daha fazla video izlemeleri için de Facebook tarafından yapılmış bir alandır tıpkı İnstagram’da olduğu gibi.

Şu an itibariyle, sekmenin kullanıcılar için bir öneri kaynağı  olarak kullanıldığı görülürken, potansiyel olarak daha az “kişiselleştirilmiş” içeriği hedefleyen ve filtre balonunu ele alan bir yer olabilir.

Bu yeni özelliğin henüz test aşamasında olduğunu ve şimdilik “beta test kullanıcıları”nın bazılarının kullanımına sunulduğunu, hem iOS cihazlarında hem de Facebook’un bu özelliği ciddi olarak düşündüğü Android cihazlarında kullanıma sunulacak. Ancak bu özellik ne zaman am sürüm olarak kullanıma sunulacağını bilemiyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE