Epic Games’den Microsoft’a Tekel Suçlaması

Epic Games’in patronu Tim Sweeney, Microsoft’un ‘’Universal Windows Platform (UWP)’’ girişiminin PC ekosistemini zarar vereceğini iddia etti.

Söz konusu platformun devreye girmesiyle beraber, geliştiricilerin sadece PC’ye oyun getirmek zorunda kalacaklarını söyleyen Sweeney, bunun tekelci bir yaklaşım olduğunu savundu. Microsoft’un, tüketiciler, yazılım geliştiriciler, yayımcılar ve dağıtımcılar başta olmak üzere bütün PC sektörünü derinden sarsacağını sözlerine ekledi.

Microsoft’un kendi App Store’una avantaj sağlayacak şekilde UWP’yi kurguladığını açıklarken,  geliştiricilerin ve yayımcıların son tüketiciyle direk ilişkisinin kesildiğini iddia etti. Sonuç olarak Windows 10 kullanan herkesin Windows App Store üzerinden uygulam

a ve oyunları satın almaları gerekiyor. Apple Store’a benzer bu uygulamayla Microsoft’un kendi kapalı sistemini yaratmak istediği ve bunu PC’ler üzerinden yapması eleştirilere sebep oluyor.

UWP, geliştiricilerin Windows 10 yazılımıyla çalışan uygulamalar yazmalarına ve bunları Windows App Store üzerinden yayımlamalarına imkân sağlıyor. PC’ler dışında Windows akıllı telefonları ve Xbox One’da Windows 10 işletim sistemine entegre edilmiş durumda. Keza, Microsoft’un CEO’su Satya Nadella, Xbox One’ın bir Windows 10 cihazı olarak kabul edilmesi gerektiğini açıklamıştı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE