Epic Games: ‘’Arttırılmış Gerçeklik Çığır Açabilir’’

Tüm dünya şu an için sanal gerçeklik (virtual reality) teknolojisine odaklanmışken, Epic Games’in kurucusu Tim Sweeney, arttırılmış gerçeklik (augmented reality) hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Tim Sweeney, arttırılmış gerçekliğin çok daha önemli olduğunu vurgularken, insan hayatında büyük bir çığır açabileceğini belirtti. Gerçekliğin kalitesi arttırıldığında, insanların TV, akıllı telefon veya tablet bilgisayara ihtiyaçları olmayacağını açıklayan Sweeney, her şeyin sadece tek bir gözlükle görüntülenebileceğini söyledi.

Ayrıca, sosyal medya, resim, video gibi birçok unsurun tek bir çatı altında toplanmasının ve teknolojinin kolayca taşınabilir olmasının şuna kadar yapılmış en büyük teknolojik devrim olabileceğinin de altını çizdi.

Şu an için Oculus Rift ve Project Morpheus, sanal gerçeklik konusunda geliştirilen teknolojiler olurlarken, Microsoft ise Hololens projesini bu kapsamın dışında tutmuş durumda. Daha önce verilen demeçlerde, Hololens’in ilk etapta iş dünyasına yönelik olacağı söylenmiş ve doktorlar, astronotların eğitim süreçlerine katkıda bulunabileceği belirtilmişti. Öte yandan, Microsoft Minecraft’ın geliştiricisi Mojang şirketini bu teknolojinin uygulanabileceği en uygun oyunlardan biri olarak gördüğü için, satın aldığını belirtmişti.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE