Elite: Dangerous, PS4’lere de Gelecek

Frontier Developments’ın geliştiricisi, David Brade’ın oyun mimarı olduğu ‘’Elite: Dangerous’’, 16 Aralık 2014’de PC sürümüyle piyasaya çıkmıştı.

Oyunun yeni çıkan Xbox One sürümü hakkında Twitter hesabından bir hayranıyla yaptığı diyalog sonucu, David Braden, ’’Elite: Dangerous’’ un Mac’lere ve PlayStation 4’lere de geleceğini açıklamış oldu. Ayrıca, Xbox One’a özel olarak çıkan içeriğin sadece geçici bir süreliğine olacağı bilgisini de paylaştı. Oyunun PC’den sonra Mac’lere gelmesini olağan bir süreç olmakla beraber; konsollar içinde Xbox’lara özel kalacağı bazı oyun çevrelerince bekleniyordu.

Elite serisinin, 4. oyunu olan Elite: Dangerous, FPS, uzay simülasyonu tarzında bir oyun olarak karşımıza gelirken ayrıca MMORPG özelliklerini de barındırıyor. En son 1995’de Elite serisinin 3. oyunu ‘’Frontier: First Encounters’’ çıkmış ve bu yeni oyunun geliştirilmesi için yayımcıyla, geliştirici arasında gerekli parasal anlaşmalar sağlanamamıştı. Kasım 2012’de başlatılan bağış kampanyasından sonra, oyunun test sürümü Aralık 2013’de oyun severlere sunulmuştu.

Zor şartlar altında geliştirilen ‘’Elite: Dangerous’’ hakkında hem olumlu hem de olumsuz yorumlar yapılmakla beraber, özellikle yaratıcı ve gerçeğe yakın görselleri ön plana çıkmakta.

Ayrıca, oyunun çıkış videosunu da ilginize sunuyoruz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE