Elektronik Sigara Patladı

Bir kullanıcının cebinde patlayan sigara, yanıklara sebep oldu.

Amerika Birleşik Devletlerinde bir kullanıcının cebinde bulunan elektronik sigara, bir anda patladı ve ağır yanıklara sebep oldu. Teksas’ta bir ofiste gerçekleşen bu olayda kullanıcı işiyle meşgul olduğu sırada, kullanıcının elektronik sigarası pantolon cebindeyken alev aldı. Kullanıcı bu patlamayı fark ettiğinde de panikten hızlı davranamadığını ve pantolonunu hemen çıkartamadığını söyledi. Dolayısıyla bu patlama, adamda ciddi yanıklara sebep oldu.

Elektronik sigaranın patlaması sonucu adamda 1. ve 2. derece yanıklar oluştu. Hâlâ tedavisi devam eden adam ise, elektronik sigarayı kullanmayı bırakmayacağını söyledi. Sadece, sigarayı cebinde taşımayı bırakacağını söyledi. Kullanıcı bu olay ile ilgili açıklama yaparken sigarayı dört yıl bıraktığını ancak çok kilo aldığı için elektronik sigara içmeye başladığını söyledi. Bu patlamaya sebep olan elektronik sigaranın ise hangi tip pil kullandığı belirtilmedi. Bilindiği üzere elektronik sigaranın pilleri manganez, lityum, demir, kobalt ve nikel farklı maddelerden oluşabiliyor.

Sigaranın zararlı olduğunu hepimiz biliyoruz ancak elektronik sigara, normal sigara kadar zararlı olmadığı gerekçesiyle son zamanlarda fazla tüketilmeye başlamıştı. Bakalım bu patlama, elektronik sigara hakkındaki fikirleri değiştirebilecek mi, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE