Eğitim Bakanı: Nadir Çıkan Pokemon Go Karakterleri Oyundan Kaldırılmalı

Fransa’nın Eğitim Bakanı, Najat Vallaud-Belkacem bu hafta, Pokemon yakalamak için okula girmek isteyenlerin güvenlik ihlali yarattığını düşündüğünü söyledi.  Kendisi çoğu pokemon karakterlerinin, okul alanlarından kaldırılmasını istiyor.

Medyaya yaptığı açıklamada Pokemon Go’nun geliştiricisi Niantic’le konuşma niyetinde olduğunu ve bu konuda neler yapılabileceğinin görüşülmesini istediğini söyledi.

Bazı gruplar, bu konuda gösterdikleri çabalarında başarılı oldular. Washington Holocast Müzesin’deki ve Japonya’daki Hiroşima Atom Bombası Anıtı’nın olduğu yerler Pokemon Go haritalarından çıkartıldı. Yani oralarda herhangi bir Pokemon karakteri çıkmıyor.

Bunlardan ilham alan Belkacem, Pokemon’un oyunlardan kaldırılmasını istiyor. Bakanın bu isteği, yeni okul döneminde gerçekleşti. Ancak önümüzdeki yıl da bu sorun çözülmeyecekmiş gibi duruyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE