EA Hisseleri %8,5 Değer Kaybetti

Star Wars Battlefront 2'den sonra EA'nın şirket hisseleri, 3 milyar dolarlık bir düşüş yaşadı. 

Bilindiği üzere Star Wars Battlefront 2 ve EA Games, son zamanların en çok konuşulan ikililerinden. Tabii bu konuşmaların çok da olumlu olduğunu söyleyemeyiz. Oyuncuların merakla beklediği oyun Star Wars Battlefront 2 çıkış yaptıktan sonra aslında her şey normaldi. Ancak sonradan fark edildi ki; Star Wars Battlefront 2’nin mikro ödeme ve ganimet kutusu sistemi tamamen P2W (Pay to Win) üzerine kurulu. Oyundaki her şeyi açabilmek için bir miktar para ödemek isteriz elbette ancak bu oyunda bu miktar maalesef oldukça yüksek. Oyundaki her şeyi açmak, 2100 Dolar harcamanızı gerektiriyor. Bu parayı harcamak yerine sadece oyunu oynamayı tercih ederseniz de, 4000 saatlik bir oynamadan sonra oyundaki her şeyi elde etmiş oluyorsunuz.

Star Wars Battlefront 2’nin bu sorunlarından sonra EA Games, mikro ödeme sistemini oyundan kaldırmıştı ancak bunun şirkete pek de bir yararı olmadı. Çünkü EA Games, bu sorunlar üzerine, %8,5’luk bir değer kaybetti. Bu kayıp yaklaşık bir ayda yaşandı. Şirketin hisse senetlerindeki bir düşüş, 3 milyar dolara denk geliyor. Yani EA Games, Star Wars Battlefront 2’de yaptığı hatalar yüzünden 3 milyar dolarlık bir değer kaybı yaşadı. Bu kayıp oyun fiyatlarına da yansıdı. Star Wars Battlefront 2 ilk önce 130 Dolar fiyat etiketine sahipken şimdi, 106 Dolardan satış yapıyor.

Star Wars Battlefront 2’nin satış miktarının da, bekleneni karşılamadığını belirtelim. Bundan sonra EA Games’in adımı ne olacak, bekleyip göreceğiz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE