EA, F2P Oyunları İçin Yeni Bir Model Üzerinde Çalışıyor

Electronic Arts’ın CFO’su Blake Jorgensen F2P (Free to play) oyunlar için yeni bir ödeme modeli üzerinde çalıştıklarını belirtti.

Söz konusu açıklamalar, UBS yatırım bankası tarafından organize edilen UBS Global Technology Conference etkinliği kapsamında yapılırken, Jorgensen F2P oyunlarında kullanıcıları uzun süre oyunda tutmanın temel hedef olduğunu söyledi.

Kaliteli içerik vermek ve kullanıcılara uzun süre hoşça vakit geçirtmek, F2P’lerde uzun vadede para kazanmak için en önemli iki kıstas olurken, oyun içi harcama modelinden ziyade üyelik sistemi getirmenin daha akıllıca olacağı düşünülüyor. Oyun içi birçok özelliğin ekstra ücrete tabii olması kullanıcıları oyundan soğutan bir özellik olurken, onun yerine ücretin bir kere alınması ve kullanıcılara maksimum düzeyde keyif verilmesi gerektiği vurgulanıyor.

EA’nın piyasaya getirdiği çoğu F2P yapımda oyun içi satın almalar olurken, konsol oyunlarında ise hem ücretli genişleme paketleri hem de oyun içi satın almalar bulunuyor. Blizzard Entertainment’ın oyunu World of Warcraft (WoW) üyelik sisteminin 10 seneden uzun süredir devam ettiği bir model olurken, oyun geliştiricilere uzun vadeli nakit akımı yaratma konusunda da büyük yarar sağlamakta.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE