E3 2016’da 12 Büyük Oyunun Duyurusu Yapıldı

Her yıl, E3 organizasyonu sayesinde oyun ve teknoloji dünyasıyla ilgili oldukça büyük haberler alıyoruz. E3 bu sene de bizi hayal kırıklığına uğratmadı. Sizin için, yeni duyurulmuş ve oynamak için sabırsızlanacağınız bu oyunların listesini düzenledik.

FORZA HORIZON 3

Çıkış Tarihi: Eylül 2016 (Xbox One, PC)

Microsoft’un açık dünya yarış oyunu Forza Horizon’un son oyunu Forza Horizon 3. Bu sefer, oyun Avustralya’nın yemyeşil bölgelerinde geçiyor ve oyuncularına geniş yollarda en iyi Forza Horizan arabalarını test etme imkanı sunuyor. Eğer XBox One veya Windows 10 sahibi arkadaşınız varsa oyunun senaryo modunu 4 kişiye kadar eşli olarak oynayabilirsiniz. Oyunu oynayabilmek için maalesef Eylül ayına kadar beklememiz gerekiyor.

[youtube id=”fTSUgXkfooA”]

DAYS GONE

Çıkış Tarihi: Belli değil. (PS4)

Sony, zombilerle mücade ederek hayatta kalmaya çalışacağımız yeni oyununu tanıttı. Ancak bu oyunun Last Of Us ile bir alakası yok. Bu oyun Uncharted: Golden Abyss üzerinde çalışmış olan Bend Studios tarafından yapıldı. Pasifik’in kuzeybatısında, güzel manzaralara sahip bir bölgede geçen oyun aynı zamanda serseri ve ödül avcısı bir motorsikletli Deacon St. John karakteriyle oynayacağımız açık dünya macera oyunu. Fragmandan görebildiğimiz kadarıyla oyun görüntüleri mükemmel, umarız hikayesi de bir o kadar güzeldir.

[youtube id=”n95IaELdWDU”]

SPIDER-MAN

Çıkış Tarihi: Belli değil. (PS4)

Marvel’ın Sony’e bir Spider Man oyunu yapabilmesi için gerekli hakları verdiğini görmek biraz ilginç. Üstelik önlerinde onlara büyük kazanç sağlayacak yeni bir film varken. Bu oyun Rochet and Clanck ve Sunset Overdrive gibi başarılı yapımların arkasında olan Insomniac Games tarafından geliştirildi. Oyunun sinemadaki Spider Man’in hikayesinden farklı bir hikayesi olacak. Ayrıca bir açık dünya oyunu olarak karşımıza çıkacak.

[youtube id=”3R2uvJqWeVg”]

GOD OF WAR

Çıkış Tarihi:Belli değil. (PS4)

Resmi olarak, Kratos geri döndü ve bir oğlu var. God Of War yeniden yaratılıyor. Bu sefer Yunan mitolojisinden biraz uzaklaşılmış. Daha çok İskandinav mitolojisine dair ögeler var. Örneğin, karakterimiz Kratos sakallı ve de acımasız savaş baltası var. Oyun Kratos’un oğlu Charlie’yle olan ilişkisine odaklı. Ayrıca Charlie karakterini de kontrol edebileceğiz. Oyunun demosuna bakıldığında diğer God Of War oyunlarına benzese de yenilenmiş bir çok şey var. Tabiki de büyük yaratık savaşları da var ve her zamankinden daha iyi görünüyor.

[youtube id=”CJ_GCPaKywg”]

DETROIT: BECOMA HUMAN

Çıkış Tarihi: Belli değil. (PS4)

Heavy Rain ve Beyond Two Souls gibi başarılı oyunların yapımcısı Quantic Dream tarafından geliştirilen bu oyun bir gerilim oyunu. Canlıymış gibi gözüken robotların içimizde yaşadığı bir dünyada, Androidler ve insanlar arasındaki çatışmayı konu alıyor. Sorgulama ve karar verme gibi unsurların bulunduğu oyun hem konusu hem de göz kamaştırıcı animasyonlarıyla ilgimizi çekmeyi başarıyor.

[youtube id=”QD1pbWCJcKQ”]

RESIDENT EVIL 7

Çıkış Tarihi: Ocak 2017 (PC, Xbox One, PS4)

Capcom, Resident Evil’ın gelecek oyunlarının biraz daha korku dolu olacağına dair söz vermişti ve fragmana bakarak dahi bu sözü tuttuklarını hatta daha fazlasını yaptıklarını görebiliyoruz. Omuz üstündeki bir kamerayla birincil kişi olarak oynayacağımız oyun, terk edilmiş bir pansiyonda arama yaparken, kendimizi karakterin yerindeymiş gibi hissettirecek. Oyunun VR olarak da oynanabileceğine dair iddialar var. Eğer gerçekleşirse, tepeden tırnağa korkmaya hazır olun!

[youtube id=”rxjOFd0YNo0″]

DEATH STRANDING

Çıkış Tarihi: Belli değil. (PS4)

Metal Gear Solid’in yapımcısı, kapalı kapılar ardında sıkı bir çalışmanın ardından son projesi Death Stranding’i duyurdu. Garip bir biçimde sizi etkisi altına alan fragmanın yanı sıra, oyun hakkında pek bir bilgi yok. Oyunun başrolünde The Walking Dead dizisinden tanıdığımız Norman Reedus var.

[youtube id=”hI8goBqqRTo”]

QUAKE CHAMPIONS

Çıkış Tarihi: Belli değil. (PC)

Bethesda E3 basın toplantısında Quake Champions ile ilgili bombayı patlattı. Oyun arenaya dayalı dövüşü ve son derece güçlü bilim kurgu filmlerinde gördüğümüz silahların kullanımını sürdürüyor. Hırslarımızı bir kez daha Quake arenasında test etmek için sabırsızlanıyoruz.

[youtube id=”sa-6fQyNkZo”]

PREY

Çıkış Tarihi: 2017 (Xbox One, PC, PS4)

Çok fazla beğenilmeyen Prey oyununun yenisi çıkışı iptal edilmeden bir yıl önce 2011 yılında duyurulmuştu. Şimdi Bethesda bu duyuruyu yeniden yaptı. Oyun Prey 2 olarak isimlendirmek yerine, Prey olarak bırakıldı. Oyunun gelişiminden şuanda Arkhane Studios sorumlu. Tüm bunlar ve de fragman dışında bir bilgi verilmedi.

[youtube id=”q38yi0NmAm0″]

STEEP

Çıkış Tarihi: Aralık 2016 (PC, Xbox One, PS4)

Kış sporu oyun türleri son zamanlarda arka plana atıldı ancak Ubisoft yeni bir açık dünya aksiyon spor oyununu ortaya çıkardı; Steep. Bu oyun oyunculara kayak yapmanın, yamaç paraşütü yapmanın, snowboard ve rüzgar tulumları giyerek tehlikeli dağlardan atlayış yapmanın keyfini yaşatıyor. Oyunda yapabileceğiniz bir çok aktivite ve mücade edeceğiniz bir çok mod olacak.

[youtube id=”cnBDNINSroc”]

STATE OF DECAY 2

Çıkış Tarihi: 2017 (Xbox One, PC)

Undeed Labs, bizleri uzun süre bekletmesine rağmen State of Decay’i ortaya çıkararak bizi yine hayal kırıklığına uğratmadı. Bundan önceki oyun gibi, State of Decay 2’de zombilerle dolu bir yerde geçen açık dünyada üçüncül kişi olarak oynadığımız RPG hayatta kalma oyunu. Bu oyun, diğer oyunun aksine, birkaç arkadaşınızın size yardım etmesini destekliyor. Yaptıklarınız yine çevrenizdeki olayları etkileyecek ve bu sefer tek bir kıpırtı bile çok uzaklardan duyulabilecek.

[youtube id=”_JMJFyXuGUw”]

THE LEGEND OF ZELDA:BREATH OF THE WILD

Nintendo, yeni Zelda oyunuyla ilgili bir çok bilgi verdi. Önümüzdeki yıl çıkması beklenen oyun, bu zamana kadar yapılan Zelda oyunlarının, hava modellerini değiştirebilme ya da tırmanmaya elverişli tepeler gibi yeni oyun özellikleriyle, en büyüğü ve de en iddialısı. Ayrıca daha geniş silah dizileri, mızrak ve balta gibi, ve sağlığınızı yükseltmek için yiyecek toplama yeteneğiniz var. Düşmanlar, Hyrule’ın etrafında dağınık olarak yaşamaktansa, koloniler halinde yaşıyorlar. Ve oyun gelecek birkaç amiibo figürleri ile de uyumlu.

[youtube id=”1rPxiXXxftE”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE