E3 2016, 14-16 Haziran Tarihleri Arasında Düzenlenecek

Bu sene Amerika Birleşik Devletleri, Los Angeles’da 14 – 16 Haziran tarihleri arasında düzenlenen E3 (Electronic Entertainment Expo) Konferansına olan ilginin geçen yıllara göre arttığı belirtildi.

Organizasyonu düzenleyen Entertainment Software Association’ın (ESA) yaptığı açıklamaya göre, 2015’de konferansa 109 ülkeden, 52.200 kişinin katıldığı belirtildi. 2014’de, bu rakamın 100 ülkeden 48.900 kişi olduğunu hatırlatalım.

Konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaşan ESA’nın Başkanı Michael Gallagher, bu seneki E3’ün sosyal medya da rekorlar kırdığını söyledi. Video oyunlar, sanal gerçeklik, yeni donanımlar, konsollar ve birçok konuda basın toplantılarının düzenlendiği organizasyon için 6.3 milyon adet ‘’Tweet’’ atıldı. 7.5 milyon Instagram ‘’Like’’ı alan E3 2015’i, Twitch üzerinden 500.000 üzerinde izledi ve hakkında 1 milyon Youtube videosu yayımlandı.

Öte yandan, piyasaya çıkacak birçok oyunun fragmanı gösterilen E3’de ‘’Rise of the Tomb Raider’’ ve  ‘’Metal Gear Solid 5: The Phantom Plan’’ ın çıkış videoları oldukça beğenildi. Oyun severleri hayal kırıklığına uğratan gelişme Rockstar Games’in E3’e katılmaması olurken, GTA 5’in yeni DLC’leri ve GTA 6 hakkında birçok soru sorulamadı.

’Rise of the Tomb Raider’’ ve  ‘’Metal Gear Solid 5: The Phantom Plan’’ nın E3 özel fragmanlarına aşağıda göz atabilirsiniz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE