DOTA 2, MMR Sistemini Yeniliyor

DOTA 2, diğer MOBA oyunlar gibi, lig sistemine geçecek. 

Valve’min meşhur oyunu DOTA 2, MOBA dendiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri. Son zamanlarda popülerliğini kaybetmiş gibi gözükse de aslında, hala en çok oynanan oyunların başında geliyor. Bunu eski ve sadık oyuncularına borçlu olabilir. Zira DOTA 2 kitlesi, oyuna ciddi anlamda sahip çıkıyor ve bu oyundan hiç vazgeçmiyorlar.

Valve de bu oyununu ön planda tutmaya çalışıyor. Sık sık yapılan yamalar ile oyunda dengelenmeyi sağlıyor ve oyuna yeni özellikler ekliyor. Valve bu sefer, diğer yamalara oranla daha büyük bir değişikliğe gidiyor. Bu değişiklik de, MMR sistemi üzerinde olacak. DOTA 2 de artık, diğer MOBA oyunlarındaki gibi lig sistemini kullanacak.

DOTA 2’de MMR sıfırlamanın ne kadar imkansız olduğu malum. Sırf bunun için bazı oyuncuların yeni Steam hesabı açtığı biliyor. Ancak Valve, bu sorunu ortadan kaldırıyor. Mevcut MMR’lar sıfırlanacak ve bu lig sistemine geçildikten sonra da her 6 ayda bir MMR’lar sıfırlanmaya devam edecek. Yani lig düşerseniz, endişelenmenize gerek yok, tekrar çıkabilirsiniz.

DOTA 2’ye gelecek olan lig sistemi ise şöyle; 7 tane dereceli oyun kategorisi bulunacak. Bu dereceli ligler en düşükten yükseğe doğru; Herald, Guardian, Crusader, Archon, Legend, Ancient, Divine şeklinde isimlendirildi. Bu ligler de kendi içlerinde beş kümeye ayrılıyor. Bu kümelere göre yükselerek yıldızlarınızı aldığınız zaman, son kümeyi de geçince bir üst lige çıkmaya hak kazanıyorsunuz.

Diğer MOBA oyunlarının da kullandığı bu lig sistemi, bakalım DOTA 2’ye nasıl yansıyacak. Bu sisteme geçerken, MMR’larınızın sıfırlanacağını da hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE