Dizi Dünyasında Eskiye Dönüş Devam Ediyor

1990’ların sonundan, 2000’lerin başına kadar geçen döneme damgası vurmuş dizilere ilginin devam etmesi, bazı TV kanallarını harekete geçirdi.

Amerikalı TV kanalı American Broadcasting Company (ABC), seyircilerin en çok beğendikleri dizilerin bazı bölümlerini bu yaz sezonunda yeniden yayımlama kararı aldı. 22 – 29 Haziran tarihleri arasında, Dawson’s Creek, Buffy The Vampire Slayer isimli dizilerin en çok beğenilen beş bölümü ABC ekranlarında olacak. Söz konusu haftaya ‘’Fan Favorite Week’’ adı verilirken, istenilen bölümler için izleyicilerin kanalın resmi sitesinden oy kullanmaları isteniyor.

Eski bölümlerin yayımlanmasının yanı sıra eski dizilerin yeniden çekilmesi de son dönemde rastlanan bir durum olarak karşımıza çıkmakta. Amerikan TV kanalı NBC, 2006 yılında ekranlarda gösterilmeye başlayan bilimkurgu türündeki ‘’Heroes’’ dizisini, ‘’Heroes Reborn’’ adıyla 13 bölümlük bir mini seri yapma kararı almıştı.

Öte yandan ‘’Fox’’, 24’ün 10. sezonunu çekmeye hazırlanırken bir yandan da ‘’Prison Break’’ dizisini yeni bir konseptle ekranlara getirmeye hazırlanıyor.

Eski dizilere geri dönüş modası sektörün yaratıcı yapımları ortaya koyamaması olarak değerlendirilirken, bazı yorumcular senaryosu bilinen yapımlara yönelmenin tamamen ticari bir karar olduğu görüşündeler.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE