DICE, Yeni Battlefield Üzerinde mi Çalışıyor?

İsveçli video oyun geliştiricisi ‘’DICE’’ nin yeni bir oyun üzerinde çalışmalarını devam ettirdiği bilgisi paylaşıldı.

Şu an için ‘’Star Wars: Battlefront’’ ve ‘’Mirror’s Edge Catalyst’’ oyunlarını geliştiren ‘’DICE’’ nin üçüncü bir oyun üzerinde çalıştığı bilgisi şirketin Genel Müdürü ‘’Patrick Bach’’ tarafından paylaşıldı. Verdiği röportaj sırasında firmasının üç proje üzerinde çalıştığını (bilerek veya bilmeyerek) söyleyen Bach, oyun severleri meraklandırmayı başarmış görünüyor.

İsimsiz oyun hakkında başka bir bilgi paylaşılmazken, yeni bir Battlefield oyunun en yüksek ihtimal olduğu konuşuluyor. DICE’nin (Digital Illusions Creative Entertainment) sahibi olan Electronic Arts, 2016 sonuna ‘’Battlefield 5’’ i piyasaya çıkarmayı planladığını duyurmuştu. Öte yandan, DICE’nin kendi web sitesi üzerinden verdiği iş ilanları da gözlerden kaçmıyor.

Serinin son oyunu olan ‘’Battlefield Hardline’’, Visceral Games tarafından geliştirilmiş ve Mart 2015’de çıkarılmıştı. Tüm platformlarda yayımlanan Beta’sı 7milyon kullanıcı tarafından oynanan oyun, bir rekora imza atmış ve kusursuza yakın bir lansman yapmayı başarmıştı.

1992 yılında İsveç’in Stockholm şehrinde kurulan DICE, 2004 senesinde Electronic Arts tarafından satın alınmış ve 2006 yılında şirketin ismi ‘’EA Digital Illusions CE’’ olarak değiştirilmiştir.

Yeni oyunun hangisi olacağı hakkında yakın zamanda bir açıklamaya yapılması bekleniyor.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE