Diablo 3 Necromancer Sınıfı İle Geliyor

Özlenen Necromancer sınıfı sonunda Rise of the Necromancer paketiyle birlikte Diablo III’e ekleniyor. BlizzCon 2016’nın açılış seremonisinde duyurulan bu sınıf, ölülerden ordular kurmayı özlemiş oyuncular için geliyor. Oyunun kesin bir çıkış tarihi yok ancak 2017 yılı içerisinde çıkması bekleniyor.

Blizzard Entertainment’ın, duyuruda Necromancer sınıfı ile ilgili çok fazla detay vermediği ve “hala yapım aşamasında” vurgusu yaptığını belirtelim. Hikayeye göre Necromancer’lar bunca zaman boyunca Kehjistan ormanlarında saklanarak, kendilerini yaşam ve ölüm arasındaki dengeyi bulabilmek adına eğitmişler. Diablo serisine veya Necromancer sınıfına yabancı olanlar için belirtelim, bu sınıfı eğlenceli kılan yegane nokta ölülerden kendimize adeta ordular yaratabiliyor olmamız. Diablo evrenine belki de en çok yakışan sınıflar arasında Necromancer’lar üst sıralarda yer alıyor. Sebebi ise kullandıkları karanlık büyülerin bu karanlık dünya ile çok uyumlu ve tamamlayıcıbir şekilde eşleşiyor olması.

Necromancer sınıfının neden oyunda yer alması gerektiğine ve hikayesine biraz dem vurduktan sonra gelelim bu sınıfın yeteneklerine. Blizzard Entertainment’ın yaptığı açıklamada, Diablo 2’deki Necromancer sınıfının yetenekleri birebir olarak küçük kardeşine aktarılmayacakmış. Yani Diablo III’te birkaç farklı detay görebilme fırsatına da sahip olacağız. Bu iyi mi olur yoksa kötü mü olur bilemiyoruz. Geliştirici ekibin tamamen ne kadar çalıştığına bağlı. Bone Spear, Siphon Blood, Blood Rush ve Summon Skeletons gibi yetenekleri bünyesinde barındıran Necromancer’lar ayrıca eğer ölüleri kaldırmaktan sıkılırsanız diye cesetleri direkt patlatma yeteneğini de bizlere sunuyor.

Blizzard Entertainment’ın açıklamasındaki diğer noktalar ise, sınıfın daha çok kan ve kemiğe odaklanıyor olmasıymış. Diablo III’teki Witch Doctor sınıfın Necromancer’lara kıyasla çok daha “iyi yürekli” kaldığını söyleyebiliriz. Sadece yeteneklerden bahsetmeyen geliştirici ekip, elbette sınıfa özel olan efsanevi giysi setlerini de oyunculara sunacak. Rise of the Necromancer paketiyle birlikte kontrollerimize sunulacak bu sınıfın yanı sıra paket içeriğinde bir adet evcil hayvan, 2 adet ekstra karakter ve kasa bölmesi, özel portre çerçevesi, flamalar ve sancaklar da yer alacak.

PC’de bu içeriğe ulaşmak için ana Diablo III oyunun yanında Diablo III: Reaper of Souls genişleme paketine de sahip olmanız gerektiğini belirtelim. PlayStation 4 ve Xbox One’da ise Diablo III: Ultimate Evil Edition sürümünün sahibi olmanız gerekiyor. Haberimizin başında belirttiğimiz gibi bu paketin henüz bir fiyat etiketi veya kesin çıkış tarihi belirlenmiş değil. Ancak yakın zamanda yeni detayların belli olacağı geliştirici ekip tarafından açıklandı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE