Death Note Filmi, Netflix Tarafından Yapılacak

Netflix’in yapımını üstlendiği Death Note, 2017 yılında izleyicileriyle buluşacak.

“Anime izleyicisiyim” diyen herkesin mutlaka izlediği ve artık bir klasik haline gelmiş olan Death Note’un filminin yapılacağı duyulmuştu. Bu hikayeye sahip çıkanın ise Netflix olması, anime severleri oldukça heyecanlandırdı. Netflix’in sahip olduğu dizi ve filmlere ne kadar önem verdiği düşünülünce, Death Note’un film uyarlamasının da çok başarılı olabileceği bekleniyor. Netflix, bu uyarlamanın çekimlerine başladığını birkaç gün önce duyurdu.

Yönetmen koltuğunda Adam Wingard’ın olacağı bu yapımda Yagami Light rolünde Nat Wolff’u, Misa Amane rolünde ise Margaret Qualley’i göreceğiz. Bunun dışında diğer oyuncular, özellikle de merakla beklenen L karakterine kimin hayat vereceği, henüz belirtilmemiş.

death-note-2Yönetmen Wangard; Tsugumi Ohba ve Takeshi Obata’nın bu eşsiz eserini çekmekten ve bu oyuncu kadrosuna sahip olmaktan dolayı onur duyduğunu dile getirirken, Death Note’un bir klasik olduğunu da sözlerine eklemiş.

Henüz filmin tarihi belli değil ancak 2017 yılında geleceği düşünülüyor.

Bu uyarlamanın çok ses getireceği aşikar, bunda Netflix’in de katkısı yüksek olacaktır ancak Death Note’un şöyle bir özelliği var; anime takip etmeyen izleyiciler bile Death Note’u izlemiş ya da en azından mutlaka duymuş oluyor. Klasikleşen bu animenin konusu ise kısaca şu şekilde; bir lise öğrencisi olan Yagami Light’ın bir “Ölüm Defteri” bulması ile başlıyor hikaye. Bu deftere yazılan isimler tam da yazan kişinin belirttiği tarihte ve onun istediği şekilde ölüyorlar. Hikayede Yagami’nin rakibi ise L lakaplı bir dedektif. Dünyanın en iyi dedektiflerinden biridir L ve o da Yagami gibi aslında küçük bir çocuktur. Hikayemiz de kısaca, L ile Yagami’nin köşe kapmacalarını ve Yagami’nin defterle verdiği mücadeleyi anlatmaktadır.

death-note-1

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE