Darkwood, Geliştiricisi Tarafından Torrent Sitesinde Yayımlandı

Darkwood, geliştirici şirketi Acid Wizard Studio tarafından, Pirate Bay’a yüklendi. Artık oyunun orijinal bir torrent versiyonu var.

Acid Wizard Studio, oyunlarının torrent sürümünü internete kendi elleriyle vermelerini şu sözlerle açıkladı: “Eğer paranız yoksa ve oyunu oynamak istiyorsanız, Pirate Bay üzerinde oyunun son sürümü Darkwood 1.0 hotfix 3, DRM-Free olarak tamamen güvenli bir şekilde bulunabilir.”

Elbette ki bu haber, oyunları almaya bütçesi yetmeyen oyuncular için iyi bir haber ancak, şirketin bu noktaya gelmiş olması da maalesef üzücü. Acid Wizard Studio bu yeni adımlarının sebeplerini de oldukça ayrıntılı bir şekilde açıkladı. Bilindiği üzere şirketler, oyunculara kod dağıtıyorlar. Fakat bu kodlar artık amacından sapmaya başladı. Temelde geliştirici şirket, parası yetmeyen bir oyuncunun, kendi oyunlarını oynayabilmesi için ona kod vermek istiyor. Ancak içinde bulunduğumuz dönemde, bu “kod istemek” o kadar suistimal ediliyor ki, oyun şirketleri zor durumda kalıyorlar. Daha doğrusu gerçekten ihtiyacı olan insanlara ulaşamadıklarına inanıyorlar. Çünkü birçok sahte e-mail, YouTube içerik üreticisi veya blog yayıncısı olduğunu söyleyerek şirketlerden kod istiyor. Ancak sonunda bu kodlar, başka yerlerde satışa çıkarılmış oluyor.

Bunların üzerine Acid Wizard Studio bir şey daha fark etmiş; Steam platformunda, oyunu iade ettiğinizde şirket, bu iadenin sebebini görebiliyor. Darkwood için de bir kullanıcı, ücreti yüzünden iade etmek zorunda olduğunu söylemiş. Muhtemelen bu da Acid Wizard Studio için bardağı taşıran son damla oldu. Bunun üzerine artık bir şeyler yapmak istedikleri için, oyunu torrent sitesine yüklediler.

Korku ve hayatta kalma oyunu olan Darwood’un, Steam’de şu an 24 TL’ye satıldığını da hatırlatalım.

Beğendiysen Oyla ! :)

1 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE