Daha Güçlü PS4 ‘’NEO’’ Bu Yıl Piyasaya Sürülecek

Sony’nin yeni ve geliştirilmiş oyun konsolu ‘’PS4 NEO’’un, Microsoft’un ‘’Scorpio’’ projesinden  1 yıl önce piyasaya çıkabileceği belirtildi.

Diğer açıklamalara göre, Playstation 4 Neo’nun 2016 bitmeden piyasaya sürülebileceği söyleniyor. Söz konusu bilgi Eurogamer’dan Richard Leadbetter’a “çeşitli kaynaklardan ulaştırılırken”, eğer bu durum gerçekse geliştiricilerin kaynaklarını nasıl kullanacakları ve 4K’ nın gerçekten odaklanılan bir nokta olup olmadığını görmek ilginç olacaktır. Öte yandan, Microsoft’un yeni jenerasyon konsolu (Xbox Scorpio) piyasaya sürelene kadar gelişmeleri dikkatle izleyeceği raporda belirtiliyor.

Sony’ den Andrew House’da E3 2016’nın başlamasından  günler önce Neo’yu doğrulamış, aynı zamanda etkinlikte bu konunun konuşulmayacağının altını çizmişti. Diğer taraftan Microsoft, duyurduğu Scorpio projesini “yapılmış en güçlü konsol” olarak nitelendiriyor.

6 Teraflop desteğiyle gelecek Scorpio’nun 2017 yazında çıkarılması planlanıyor. Ne Neo için ne de Scorpio için ücretlendirme henüz duyurulmamış olsa da PS4 ve Xbox One platformlarında çalışan oyunlar, yeni sistemlerde de desteklenecekler.

Neo gerçekten bu yıl çıkacaksa, yeni konsolun resmi duyurusu için bazı olası etkinlikler şunlar: ‘’Gamescom (17 – 21 Ağustos), Tokyo Game Show (15 – 18 Eylül) veya Paris Games Week (27 – 31 Ekim)’’. Ayrıca, Sony PS4 de yaptığı gibi açıklama için özel bir etkinliğe de ev sahipliği yapabilir.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE