Daha Fazla Xbox 360 Oyununun Xbox One’a Gelmesi Planlanıyor

Microsoft’un Xbox’dan sorumlu olan yöneticisi Phil Spencer, Twitter hesabından yaptığı açıklamada daha fazla Xbox 360 oyununu, Xbox One’a taşımak istediklerini söyledi.

Öte yandan, oyun severlerin çok da umutlanmaması gerektiğini vurgulayan Phil Spencer, bunun çok kolay olmayacağını ve her oyun için gerçekleştirilemeyeceğini söyledi. Xbox One’ın lansmanı öncesi, Eylül 2013’de, Microsoft yaptığı açıklama da, Xbox One’da eski nesil konsol oyunlarının oynanabileceğini söylemişti, fakat gerçek pek de öyle olmadı. Şimdi bu sözünün arkasında durmaya çalışan firmanın, hangi Xbox 360 oyunlarını yeni nesil konsola getireceğini göreceğiz. Konuyla ilgili oyun severlerden gelen geri dönüşler oldukça etkili olacaktır, fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin.

Turkgamer yorumu: Eski nesil konsollar olan Xbox 360 ve PlayStation 3’ün pabucu yavaş yavaş dama atılmış durumda. Yeni konsollarını çok iyi pazarlayan Sony ve Microsoft ayrıca eski konsollara destek vermeyi de azaltıyor. Bu durum, aynı zamanda yeni oyunların sistem gereksinimlerindeki artışla da doğru orantılı, sonuçta konsollar PC’ler gibi değil, donanımlarını yükseltemiyorsunuz. Bunun en çarpıcı örnekleri, Rockstar Games ve Ubisoft’un açıklamalarıyla gelmişti. Rockstar, ileriki dönemlerde piyasaya çıkacak yeni Grand Theft Auto oyunlarının eski nesil konsollar için çıkmayacağı belirtilirken, Ubisoft artık sadece yeni nesil konsollar için oyun üreteceğini söylemişti.

Tüm bu haberlerin ışığında, eski konsolların nostaljik bir moda girmeye başladığını görmeye başlıyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE