CS:GO, DOTA 2’yi Geçmeyi Başardı

CS:GO ve DOTA 2'nin oynanma sayıları düşmeye başladı ancak bu düşüşe rağmen, CS:GO DOTA 2'yi geride bıraktı.

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un popülerliği yüzünden eski oyunlarımız CS:GO ve DOTA 2, oyuncu kaybetmeye başladı. Bu geçici bir durum mudur ve kısa mı sürecektir maalesef bilemiyoruz. Ancak şimdiki istatistiklere bakıldığında CS:GO ve DOTA 2’nin oyuncu sayısındaki düşüş, oldukça göze çarpıyor.

Birkaç yıldır maksimum oyuncu sayısı 1,3 civarında olan DOTA 2, şimdilerde günlük en fazla 600 bin oyuncu görebiliyor. CS:GO ise birkaç yıldır 850 bin oyuncu sayısına ulaşıyorken şimdilerde bu sayı 600 ile 700 bin arasında değişiklik gösteriyor. Bu istatistiklerin bir ilke imza attığını da belirtelim; CS:GO günlük oyuncu sayısında DOTA 2’yi geride bırakmayı başardı. Tabii yine de bu iki oyunun da istatistiklerinin PlayerUnknown’s Battlegrounds’un altında kaldığını hatırlatalım.

Oyuncular oyunların bu düşüşü için ise Valve’yi suçluyor. Çünkü oyunculara göre DOTA 2’ye gelecek güncellemeler, oyunu eski ihtişamına kavuşturabilir. Şu an DOTA 2’de tek bir haritanın bulunması ve maçlarının süresinin oldukça uzun sürmesi muhtemelen oyuncuları soğutuyor ve bu da bu oyuncular League of Legends’a geçmelerine sebep oluyor. Dolayısıyla oyunculara göre; eğer Valve gerekli yenilikleri yapabilirse, yine bir numara olarak kalmaya devam edebilir.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE