Crossy Road’a Disney ve Pixar Karakterleri Geliyor

Indie stüdyo Hipster Whale tarafından Kasım 2014’de piyasaya çıkarılan mobil oyun Crossy Road’a 100’ün üzerinde Disney ve Pixar karakteri geleceği açıklandı.

Söz konusu açıklama Oyun Geliştiricileri Konferansı (Game Developers Conference) sırasında yapılırken, yeni gelecek karakterlerle ilgili bir de tanıtım videosunu yayımlandı, haberin sonunda göz atabilirsiniz. Disney Crossy Road isimli olan bu yeni versiyon Android ve iOS sürümleriyle piyasaya çıkacak fakat lansman tarihi henüz belli değil. Bu yeni oyunun karakterler dışında temel mekaniklerinin aynı olduğunu hatırlatalım.

Crossy Road iOS’a ilk çıktığında müthiş bir başarı yakalamış ve oyun ilk 1 ay içerisinde 10 milyon kez indirilmişti. Minecraft’ı andıran çok basit grafiklere sahip olan oyunda amaç: “araba ve engellere takılmadan karşıdan karşıya geçmek”. Oyunun bugüne kadarki toplam indirilme sayısının 120 milyon olduğunu ayrıca belirtelim.

F2P olan Crossy Road’da oyun içi satın almalar bulunuyor. Düşük bütçesiyle geliştirilen bu mobil oyunun gösterdiği başarı herkes tarafından takdir edilirken, ülkemizde de Gram Games, Duello Games gibi stüdyoların mobil oyunları (1010, iSlash) dünya çapında ilgi görüyorlar.

[youtube id=”HhONUZygw5c”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE