Counter-Strike: Global Offensive Koçlarına Yeni Kurallar Getirildi

Valve, aldığı yeni bir karar ile Counter-Strike: Global Offensive koçlarının takım ile iletişim kurduğu sürelere kısıtlama getirdi.

CS: GO turnuvalarında görüldüğü üzere takım koçları, takım için oldukça önemli bir konumda bulunuyorlardı. Oyundaki taktikleri ve takımın ekonomisini planlayan koçlar, bu arada takımı da sürekli bilgilendirdikleri için takımdaki altıncı oyuncu olarak görülüyorlardı. Valve ise yeni aldığı karar ile bu durumdan memnun olmadığını belirtti.

Valve’nin bu turnuvaları yapmasının sebebi; CS: GO oyuncuları arasında en iyi oynayan beş oyuncuyu bulmak idi. Fakat son dönemlerde takım koçlarının, aldıkları kararlar sayesinde maçlarda oldukça aktif olması Valve’nin bu amacına gölge düşürüyordu. Valve’nin söylediğine göre; koçların taktik belirlemesi, ekonomiyi planlaması ve maç esnasında oyunculara bilgi sağlaması koçları da takım oyuncusu yapıyordu. Bu şekilde takımda altıncı oyuncunun var olmasını istemeyen Valve de yeni kurallar belirledi.

Yeni kurallar şu şekilde; Valve onayı ile gerçekleşecek Counter-Strike: Global Offensive turnuvalarında koçlar, maçların tamamında takımla konuşamayacaklar. Koçların takımla iletişimi sadece ısınma, yarı-zaman ve koçların alabildiği 30 saniyelik 4 mola süresince olabilecek.

Oyunda önemli olan kararların oyuncular tarafından alınması gerektiğini düşünürsek bu kararın oldukça yerinde olduğunu söyleyebiliriz. Bu sayede turnuvalarda sadece iki koçun aldıkları kararlar ile savaşmalarını izlemektense, oyuncuların anlık kararlarını görebileceğiz. Bu kuralın sadece resmi Valve turnuvalarında ve Valve ile anlaşma sağlamak isteyen diğer turnuvalarda geçerli olacağını da hatırlatalım.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE