Çin’de Xbox One ve PS4 Konsol Satışları 500 Bine Ulaştı

Çin’de, Xbox One ve PlayStation 4 oyun konsolu satışlarının 500 bine ulaştığı duyuruldu.

Xbox One, Eylül 2014’de Çin piyasası için çıkarılırken, PlayStation 4 ise Mart 2015’de oyun severlerin ilgisine sunulabilmişti. Çin hükümetinin yaz aylarında aldığı kararla oyun konsolu satışlarının tüm ülke genelinde yapılmasına izin vermesine rağmen, ilginin sınırlı kaldığı görülmekte. Öte yandan, konsol fiyatlarının Çinli tüketicilerin alım gücüne göre oldukça yüksek kalması ve büyük oyunların piyasaya getirilememesi düşük satış rakamlarının arkasındaki temel iki neden.

Oyunların yayımlanabilmesi için öncellikle Çin hükümetinin onayından geçmesi gerekiyor, ayrıca Çince dil desteğinin eklenmesi ve bazı içeriklerin sansürlenmesi şartı aranıyor. Keza, GTA 5 ve Gears of War gibi oyunların Çin’de yayımlanamamasının sebebi şiddet ve cinsellik içeriyor olmaları.

Hem PS4’ün hem de Xbox One’ün distribütörlüğünü yapan Oriental Pearl firması yaptığı açıklamada, 2016 senesi içerisinde her iki konsolda toplam 1 milyon satış rakamına ulaşılacağını düşünüyorlar. PlayStation 4’ün Xbox One’a göre 6 ay daha geç piyasaya gelmesine rağmen 100 binin üzerinde konsol satmayı başardığı açıklanan bir başka detay oldu.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE