Cehennem Filminin Fragmanı Yayımlandı

Dan Brown’un Cehennem (Inferno) isimli kitabının, başrolünde Tom Hanks’in oynadığı, merakla beklenen film uyarlamasının fragmanı yayımlandı.

Melekler ve Şeytanlar filminin devamı niteliğinde diyebileceğimiz Cehennem’de baş kahraman yine Profesör Robert Langdon. Fakat bu kitaplar/filmler arasında konu devamlılığı olmadığını hatırlatalım. Dan Brown, her zamanki gibi, çok farklı bir konuyu, tanıdık kahramanımız üzerinden anlatıyor.

Kitabın özeti ise şu şekilde; Profesör Langdon, bir hastane odasında başından vurulmuş şekilde uyanır fakat buraya nasıl geldiğini ve ne olduğunu hatırlamamaktadır. Şiddetli baş ağrıları vardır ve buna ek olarak, kabuslarında da sürekli aynı şeyi görür; kan kırmızı bir nehrin karşısından kendisine seslenen gümüş saçlı güzel bir kadın ve toprağa baş aşağı gömülü, can çekişen bedenler.

Hikayemiz Langdon’un bu gizemi çözmesi üzerine kurulu. Profesör Langdon, bu süreçte ipuçlarını ararken, kendini Dante’nin Cehhenemi’nde bulur. Böylece Venedik’in bazilikalarına uzanan semboller Langdon’u insanlık tarihini sonsuza kadar değiştirebilecek bir mekana, İstanbul’a sürükler.

Hikaye gereği, filmin çekimlerinin büyük bir kısmı İstanbul’da, Yerebatan Sarnıcı’nda yapıldı. Kitaptaki aksiyon sahnelerinin büyük çoğunluğu da burada geçiyor. Fragmanda çok küçük kesitlerle aslında hikayenin kilit noktaları ve merkezi yerler gösterilmiş.

robert-langdom-cehennem

Bu sahnede Robert Langdon, Dante’nin Cehennem’ini görüyor ki hikayede en çok dikkat çekici ve akılda kalıcı şeyin Dante olduğu söylenebilir. Bundan sonra Profesör, ipuçlarını birleştirmeye başlıyor.

İçinde bol bol aksiyon ve gerilim ögeleri bulunduran Cehennem, 14 Ekim 2016 tarihinde 3D ve 2D formatlarında sinemaseverlerle buluşacak.

[youtube id=”RH2BD49sEZI”]

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE