Carmageddon: Reincarnation, Steam’de Erken Erişime Açıldı

İngiliz indie oyun stüdyosu ‘’Stainless Games’’in geliştiricisi olduğu ‘’Carmageddon: Reincarnation’’ Steam üzerinden erken erişime açıldı.

İlk etapta 23 Nisan 2015’de piyasaya çıkarılması planlanan oyun için bazı teknik sıkıntılar oluşmuş ve Stainless Games, çok kaliteli bir oyun yaratmak için lansmanı bir ay kadar ertelemeye karar verdiklerini açıklamıştı.

Kökleri 1997’ye dayanan Carmageddon serisinin ilk oyunu PC’ler için gelmiş ve o dönem kendinden oldukça söz ettirmişti. Araba yarışı gibi olan oyun da amaç ‘’yoldan geçenleri ezmek’’ olunca bazı ülkelerde sansüre uğramış, bazılarında ise tamamen yasaklanmıştı. Şu an piyasada bulunan oyunlara bakınca, o dönemden bugüne toplumda şiddete olan toleransın oldukça yükseldiğini gözlemliyoruz :).

Yeni Carmageddon 16 bölüm ve 50’ya yakın görevden oluşuyor. Multiplayer modu 8 oyuncuya kadar destek verirken, 9 değişik harita, 36 pist ve 24 arabadan birini seçip katliama başlayabilirsiniz :).

Oyunun bugüne gelmesinde gene ‘’Kickstarter’’ kampanyasının rolü büyük, 2012 yılında oyun severlerden 625.000$’a yakın bağış toplanmış ve Stainless Games’de dışarıdan 3.5 milyon dolarlık büyük bir yatırım bulmuştu. Oyun, havuzda toplanan bu para sayesinde PC sürümü yanında Xbox One ve PlayStation 4 konsollar için de piyasaya çıkacak. Konsol sürümlerinin lansman tarihi hakkında henüz bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.

Ayrıca, ‘’Carmageddon: Reincarnation’’ın çıkış videosunu aşağıda ilginize sunuyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE