Bugs Bunny’nin Animatörü Hayata Gözlerini Yumdu

Bugs Bunny'nin animatörü Bob Givens, hayatını kaybetti.

Çizgi film denildiğinde akla gelen eski isimlerden Bob Givens, hayatını kaybetti. Başarılı animatör Bob Givens, ünlü karakter Bugs Bunny ile tanınıyordu. Ayrıca Bob Givens, Elmer Fudd’un da animatörlüğünü yapmıştı. 99 yaşında, Kaliforniya’daki evinde hayatını kaybeden Bob Givens’ın bu ölüm haberi, kızı Mariana Givens tarafından onaylandı. Bob Givens’ın ölüm sebebi, solunum sistemi iflası olarak belirtildi. Bob Givens’ın ölümü ile birlikte, çizgi filmlerin altın çağının son isimlerinden birini de kaybetmiş olduk.

Bob Givens’ın başarılı hayatını şu şekilde özetleyebiliriz; Givens liseden sonra Walt Disney Company ile çalışmaya başlamıştır ve burada ilk olarak Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler’i yapmıştır. Daha sonra Warner Bros. Animation Division ile çalışmaya başlayan Givens, Bugs Bunny’nin ilk gözüktüğü o meşhur sanhedeki Bugs’ı yaratmıştır. Givens, Bugs Bunny’sini şu sözleri ile açıklamıştır; “Biz gelmeden önce Bugs Bunny diye bir karakterleri vardı. Ancak, o Bugs Bunny falan değildi. Daha çok tavşan kostümündeki bir Daffy Duck gibiydi”.

Başarılı sanatçının ayrıca, Tom ve Jerry, Daffy Duck, Alvin and the Chipmunks ve Popeye gibi yapımlarda da animatörlük yapmış olduğunu belirtelim. Maalesef, Bob Givens’ı saygı ile anmaktan ve yarattığı efsane karakterleri tekrar tekrar izlemekten başka yapacak başka bir şeyimiz bulunmuyor.

 

 

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE