Blackberry, Android İşletim Sistemine mi Geçiyor?

Reuters’ın yayımladığı habere göre, Blackberry’nin tamamen farklı bir anlayışla yeni bir akıllı telefon geliştirme aşamasında olduğu duyuruldu.

Bu haberin herkesi şaşırtan kısmı yeni telefonda ‘’Android’’ işletim sisteminin kullanılabileceği bilgisi olurken, konuyu teyit eden resmi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim. Bir dönem cep telefonu pazarında sözü geçen Blackberry’nin şu an için %1’in altında bir pazar payına sahip olması, şirketin bazı radikal kararlar almasına neden olduğu söylenildi.

Blackberry son nesil işletim sistemi olan ‘’Blackberry 10’’, Apple’ın iPhone’u ve Android’li akıllı telefonlarla rekabet etmeyi başaramamıştı. Son gelişmeler ışığında ‘’Blackberry 10’’ nun üretiminin sonlandırabileceği de gene ihtimaller dâhilinde bulunuyor.

Blackberry tarafından konuyla ilgili yapılan tek yazılı açıklama da, Blackberry 10 işletim sistemi üzerine çalışmaların sürdüğünü, dedikodu ve asılsız haberlere şirketin yorum yapmayacağı yönünde oldu.

Öte yandan, Şubat 2015’de yapılan açıklamalarda, Blackberry’nin CEO’su John Chen’in şirket içi şebekelerin rahat çalışması için BES12 isimli bir sistem üzerine çalışmaların sürdüğünü belirtmişti. Son çıkan haberlerle bu olay arasında bir ilişki olduğunu düşünen teknoloji uzmanları, ‘’Blackberry 10’’ işletim sisteminin yakın zamanda tamamen rafa kaldırılmasını bekliyorlar.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE