Bireysel Geliştiricinin Oyunu 1 Milyonun Üzerinde Sattı

26 Şubat 2016’da Steam üzerinden satışa çıkan Stardew Valley 1 milyonun üzerinde kopya satmayı başardı.

Söz konusu açıklama Chucklefish Games tarafından Polygon oyun sitesine yapılırken, 1.007.000 adet satıldığı teyit edildi. Çıkışı sonrası ilk 2 haftada 400.000 adet satış rakamına ulaşan oyunun 1 milyonu kısa sürede yakalaması oyun severleri şaşırtmadı. Stardew Valley, bu sene Steam üzerinde en başarılı çıkış yapan oyunlar arasında yer alırken, H1Z1: King of the Hill ve Survival of the Fittest bu bağlamda diğer ön plana çıkan oyunlar.

Chucklefish Games gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirirken oyuna birçok yeni özelliğin geleceğini de ayrıca belirtti. Stardew Valley’in yaratıcısı Eric Barone, oyun içerisinde daha keşfedilmeyi bekleyen birçok sırrın olduğunu açıklamıştı.

Steam üzerinde yapılan 18 bine yakın kullanıcı değerlendirmesinin %98’i olumlu olan oyunun Metacritic notu 89 civarında bulunuyor. 24TL fiyat etiketiyle satılan Stardew Valley şu an sadece tek kişilik oyun moduna sahip.

Dedenizden kalan eski bir çiftliği yönettiğiniz oyunda yeni bir hayat kurmaya çalışıyorsunuz. Oyun mekanikleri ve hikâyesi oldukça orijinal bulunan Stardew Valley, denenmesi gereken indie oyunlar arasında yer alıyor.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE