Bethesda Daha Fazla Mobil Oyun Geliştirme Kararı Aldı

Bethesda Oyun Stüdyosunun Direktörü Todd Howard, GameSpot’a yaptığı açıklamada stüdyonun önümüzdeki süreçte daha fazla mobil oyun geliştireceğini dile getirdi.

Fallout 4 oyununun mobil sürümü olan ‘’Fallout Shelter’’ Haziran 2015’de iOS’lara, Ağustos 2015’de ise Android’lere gelmişti. Oyun büyük ilgi görmüş ve DICE 2016 oyun ödüllerinde yılın en iyi mobil oyunu ödülüne layık görülmüştü. Fallout Shelter’ın Bethesda’nın geliştirdiği ilk mobil oyun olduğunu da hatırlatalım. Lansmanı sonrasındaki ilk 2 haftasında 5.1 milyon dolar oyun içi harcamanın yapıldığı belirtilmiş fakat daha sonrasında bir açıklama yapılmamıştı.

Howard, Bethesda’nın amacının mobil oyunlarla para kazanmaktan ziyade kullanıcılara derin bir tecrübe vermek olduğunu belirtirken, şu an için piyasada yer alan Threes, Hearthstone, Clash Royale, Crossy Road, Star Wars: Galaxy of Heroes gibi oyunların hayranı olduğunu açıkladı.

Stüdyo bünyesinde çalışan geliştiricilerinin mobil oyunları oldukça sevdikleri vurgulanırken, kendi tarzlarında oyunlar yapmak için piyasadaki oyunlardan ilham aldıkları belirtildi. Gelecekte geliştirilecek mobil oyunlar hakkında kesin bir bilgi verilmezken, Bethesda’nın daha önce çıkardığı AAA yapımları mobile taşıyabilecekleri söylendi.

Aralık 2015’de Montreal’e yeni bir ofis açan Bethesda, PC, konsol ve mobil oyunlar için çalışmalarını genişletme kararı almıştı.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE