Beşiktaş IWCI Şampiyonu Oldu

Beşiktaş E-Spor takımı, katıldığı ilk uluslararası turnuva olan IWCI (International WildCard Invitational) şampiyon olmayı başardı.

Volkswagen Arena’da gerçekleşen turnuvada Beşiktaş E-Spor Takımı, yarı finalde Bangkok Titans’ı 3-0’lık seriyle geçip adını finale yazdırmayı başarmıştı. Diğer yarı final eşleşmesinde ise INTZ ve Hard Random takımları karşı karşıya geldi ve kazanan taraf 3-1’lik skor ile Brezilya temsilcisi INTZ oldu.

Riot Games Türkiye kanalında 72.000 kişinin canlı izlediği final maçında, INTZ 1-0 öne geçmesine rağmen, müthiş bir geri dönüş yakalayan Beşiktaş, güçlü rakibini 3-1’lik skorla devirmeyi başardı ve Uluslararası Wild Card Özel Turnuvası’nın kazananı oldu. Beşiktaş bu turnuvada şampiyon olarak, Mayıs ayında, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaletinde düzenlenecek olan MSI’da (Mid Season Invitational) mücadele etmeye de hak kazanmış oldu. Müsabaka Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleşecek.

20 Ocak 2015 tarihinde kurulan Beşiktaş E-Spor takımı, 2015 kış sezonu Türk League of Legends turnuvasını, final maçında Dark Passage’a karşı aldığı 3-0’lık galibiyet ile kazanmıştı. Kısa zamanda başarılı olan takım, Türkiye’de henüz resmi espor takımını kurmayan diğer spor kulüplerine de örnek oldu.

 

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE