Beşiktaş e-Spor Takımı ‘’League of Legends’’ Şampiyonu Oldu

Riot Games Türkiye’nin organize ettiği, 2015 Kış sezonu ‘’Türk League of Legends’’ Şampiyonasını Beşiktaş e-Spor takımı kazandı.

Dark Passage ile finalde karşılaşan siyah beyazlı ekip rakibini 3-0 yenmeyi başardı, müsabaka Volkswagen Arena’da gerçekleşti.

20 Ocak 2015’de Spor Kulüpleri arasında ilk resmi e-Spor takımını kuran Beşiktaş’ı diğer spor kulüplerinin de takip etmesini bekliyoruz. Bazı ülkelerde 2. düzey olimpiyat sporu olarak kabul edilen e-Spor her geçen gün artan izleyici ve turnuva sayısıyla gelişimini sürdürüyor.

Dünyada, 200 milyona yakın takipçisi olan e-Spor için senede 250’ye yakın uluslararası turnuva düzenleniyor, günün birinde bu turnuvalarda bir Türk ekibini şampiyon olması ne kadar güzel olur diye düşünüyoruz.

Yakın zamanda, satışa çıkan biletleri 10 dakika içinde tükenen ‘’Dota 2

Şampiyonası’’ 10 milyon dolarlık ödül havuzuyla, günümüzde düzenlenen en büyük e-Spor turnuvası. Öte yandan, Starcraft, League of Legends, Counter-Strike öne çıkan diğer turnuvalar.

e-Spor’un dünyadaki yeri üzerine bir inceleme yazısı kaleme almıştık konu ilginizi çekiyorsa bir göz atmanızı öneririz. Ayrıca, bu inceleme yazısının son paragrafında, ülkemizde ‘’oyun kültürüne’’ karşı oluşan ön yargılar üzerine bazı yorumlarımız var. Konu hakkındaki görüşlerinizi bizle paylaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE