Battlefield V Köklerine Geri Dönüyor!

Türlü macera ve savaşlardan sonra yeniden İkinci Dünya Savaşı..

Battlefield 1942 ile başlayan serüven Battlefield V ile devam ediyor. İkinci dünya savaşı teması ile tanıdığımız oyun çıkan her yeni sürümünde üstüne koyarak ilerlemeyi sürdürmüştü. Modern zamanlarda Çin – ABD – Rusya savaşına da tanık olduk, İkinci Dünya Savaşı’nın asya cephelerine de gittik, yine günümüze dönüp Rusya – ABD güç savaşının ortasında da kaldık. Tüm bu senaryolar haricinde çok oyunculu savaş dinamiklerinin ve kullanılabilir araçların fazlalığı bir çok oyuncuyu Battlefield’e yöneltti ve hala yöneltiyor.

Son oyun olan Battlefield 1 bizi fazlasıyla heyecanlandırmıştı. Tabiki bu heyecanın en büyük sebebi Birinci Dünya Savaşı’nın işlenmesi ve Osmanlı ordusunun oyuna dahil olmasıydı. Tüm bunların yanında Türk askerinin seslendirmelerinin Türkçe olması, oyunun Türkçe dil desteğine sahip olarak gelmesi bizi bizden almıştı. Deliler gibi oynadık tükettik.. Ea Game her yeni çıkan DLC(ek paket) ile oyuna birden çok şey ekledi, bu bazılarımızı üzdü bazılarımızı sevindirdi. Çünkü her çıkan paket maalesef ek ücretlerle birlikte çıkıyor ve bu can sıkıcı bir hale geliyordu.

Tüm bu acı tatlı olaylardan sonra Battlefield V duyuruldu. Aslında zamanlama güzeldi çünkü Battlefield 1’de oyuncular artık her haritayı, her taşın altını, her silahı ezber etmiş ve oyun rutin bir hale gelmeye başlamıştı. Klasiktir, bu tarz oyunlar bir süre sonra artık hızlı olanın kazandığı standart, ezberle, aim al ve vur tarzına dönüşür. Battlefield, Battlefield V ile oyun köklerine yani İkinci Dünya Savaşına geri dönüyor. Peki bizi neler bekliyor ?

Grafikler, Animasyonlar ve Oynanış

Şunu baştan söylemekte fayda var, grafikler enfes duruyor. Alpha sürümde bazı eksiklikler olmasına rağmen, tam sürümde bu eksiklerin giderilmesiyle oyun grafik olarak iddiasını kesinlikle koruyacak gibi. Alpha sürümde çok fazla harita deneyimleme şansımız olmadı ancak bize sunulan haritada bile çevre detayları, etkileşimler oldukça güzel düşünülmüştü. Tüm bu görsel şölenin yanı sıra animasyonlar çok akıllıca hazırlanmış ve savaş ortamını hissetmeniz için herşey düşünülmüş. Ortalıkta koşturan askerlik, yaralı takım arkadaşınızın sizden yardım istemesi, havada vızır vızır uçuşan mermiler ve etrafta kulakları sağır edercesine patlayan bombalar…

Takım arkadaşlarımızdan bahsetmişken Battlefield V sizi fazlasıyla takım oyununa itiyor. Squad olarak oynamanız bu oyun ile iyice önemli hale gelmiş. Tek başına girilen bir oyunda sürekli ölüp haritanın diğer ucundan başlamak, düştüğünde kaldıracak kimseyi bulamamak açıkcası çok acı. Dışladığını o destek oyncuları, özellikle medicler oyunun şu an bana göre gözbebekleri. Onlara iyi bakın onlarda bize baksınlar. Tüm bu squad olayı için aslında oyun ilk çıkış videosunda bizlere ipucu vermişti.Bu yüzden takımınızı şimdiden kurun ve çetin savaşa hazırlanın.

Oynanış kanadında Dice bize mermi düşüşlerinin ve silah tepmelerinin daha gerçekçi ve daha eğlenceli olacağını söylemişti. Dediklerinin bir kısmını betada gördük. Açıkcası diğer oyunlara nazaran mermiler daha isabetli gidiyor. Silah tepkileri ve atış hissiyatı çok iyi verilmiş. Farklı silahları denemek çok eğlenceli olacağa benziyor.

Esas yeniliklerden birisi oynadığımız karakteri artık kendi isteğimize göre değiştirebileceğiz. Bunu oyun içi kredilerle ve satın alınan coin benzeri savaş tahvilleri ile yapabileceğiz. Yüzünü, dövmelerini, saç şeklini, silahının üstündeki boyayı vs. değiştirmek, kendinize özel bir asker yaratmak artık elinizde. Ancak bu sizi endişelendirmesin bu sadece görsel açıdan bizlere bir değişiklik sunacak. Yani parayı bastım daha fazla hasar vereceğim gibi bir durum yok.

Sayılı Zaman ve Merak Edilen Çok Konu..

Evet Battlefield V için artık çok az bir zaman kaldı. Dice ve Ea Games tatminkar bir oyun yaptılar diye düşünüyorum ama aklımı kurcalayan sorularda yok değil.. Battlefield 1’den sonra, o kadar yenilikten sonra Battlefield V başka ne yenilikler getirecek.. Bizi şaşırtacak ek özellikler olacak mı ? Son oyunda ki Türkçe dil desteği Osmanlı’nın hatrına mıydı? Yoksa bu oyunda da bize kendi dilimizi sunacaklar mı ? Optimizasyon sorunları ve her çıkan DLC de ek ödeme problemleri devam edecek mi ? Tüm bu soruların cevaplarını 18 Ekim 2018 tarihinde alacağız. O tarihe kadar Battlefield 1 ile son oyunlarımızı oynayıp yavaş yavaş vedalaşalım..

Beğendiysen Oyla ! :)

6 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE