Avrupa’nın En Büyük Sanal Gerçeklik Stüdyosu Kuruluyor

İstanbul Glitch Stüdyoları; Avrupa’nın en büyük Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) stüdyosunu açarak; Türkiye’yi Avrupa’da ki VR pazarı yarışına dahil etmeye hazırlanıyor.

Film, oyun ve reklamcılık sektörlerindeki yetenekleri bir araya getirerek; Avrupa’nın en büyük Sanal Gerçeklik Prodüksiyon şirketi olma amacını taşıyan Glitch Stüdyoları, sektöre oldukça hızlı bir giriş yaptı. Sektörün önde gelen isimlerinden; Sami Hamid, Tobias Barvik ve Borge Bjelland birlikteliği ile kurulan Glitch Stüdyoları, Sanal Gerçeklik konusundaki çıtayı oldukça yükselteceğe benziyor.

Üretim stüdyolarını İstanbul’da açan firmanın kurucularından Sami Hamid; Türkiye pazarı ile ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’nin sadece bünyesinde bulunan muazzam yetenekleri değil, aynı zamanda da yeni yetenekleri destekleyip geliştirme konusundaki kararlılığı ile, Avrupa’nın gelecekteki VR merkezi olacağına inanıyoruz.”

İstanbul dışında; Oslo ve Londra’da ofisleri bulunan Glitch Stüdyoları, kurucularının 10 yıla yakın Sanal Gerçeklik geçmişi ile müşterilerine VR ve AR teknolojilerini kullanarak, yaratıcı marka deneyimleri oluşturmayı amaçlıyor.

Firmanın ürün geliştiricisi olan Borge Bjelland ise, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Sanki VR marka tanıtım  (branding) alanı düşünülerek tasarlanmış bir teknoloji. Markalaşma tarihinde ilk kez başka insanların yaşadığı deneyimlerin görselleri yerine, markalar bu deneyimi doğrudan kullanıcıya  yaşatma şansı yakalayabiliyor”

TurkGamer ekibi olarak; Glitch Stüdyolarına başarılar diliyoruz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE