Artifact, Mobil Platformda da Oynanabilecek

Valve'nin beklenen kart oyununu, mobil cihazlarda da oynamak mümkün olacak. 

Valve’nin üzerinde çalıştığı yeni oyunu Artifact, Dota temalı bir kart oyunu olacak. Steam platformu üzerinden satın alarak bilgisayarlarımızda oynayacağımız bu oyun, iOS ve Android platformları için de çıkış yapacak.

Oyunun ne zaman çıkacağı henüz bilinmiyor ancak Steam platformuna, 2018 yılı sona ermeden ekleneceği tahmin ediliyor. Oyunun mobil sürümünün çıkışı ise 2019 yılının ortalarını bulabilir. Artifact, Source 2 motoru ile hazırlanan bir oyun. Dolayısı ile bu oyun, mobil cihazlarda Source 2 moturunu kullanan ilk oyun olarak tarihte yerini alacak.

Oyun ile ilgili bilinenler ise şunlar: oyunda 280 farklı kart ve 44 farklı kahraman olacak. Tabii bu kartların ve kahramanların hepsi Dota oyununu merkez alacak. Artifact içinde 1 maç aynı anda 3 farklı masada oynanacak. Yani bu demek oluyor ki 1 oyun içinde aynı anda 3 farklı Hearthstone maçı yapacağız ve bu masalarda gerçekleşen her olay birbirini etkileyecek. Şu an Valve kapalı betada test ettiği bu oyun için ise 2019 yılının başında  1 milyon dolar ödüllü bir turnuva yapılacak. Henüz çıkış tarihini bile bilmediğimiz bu oyunun, elektronik sporda çoktan yerini almasının da oyuncuların ilgisini çekebilmek adına oldukça başarılı bir adım olduğunu söyleyebiliriz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE