Apple Tasarımları Tamamen ‘’Jonathan Ive’’ den Sorulacak

Yeni ürün Apple Watch’tan, iOS’ların görünümüne kadar birçok projenin altında imzası olan Jonathan Ive’in artık Apple’daki tüm tasarımlardan sorumlu olacağı bilgisi paylaşıldı.

Senior VP pozisyonundan yeni görevine atanan ‘’Jonathan Ive’’, yeni görevinin onu yöneticiliğin verdiği iş yükünden kurtaracağını ve bu sayede kendini tamamen tasarıma adayabileceğini söyledi.

Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un Apple ruhunu yaratanların arasında gösterdiği ‘’Sir Jonathan Paul Ive’’, iPad, iPad Mini, Apple Watch, iOS, Apple Watch, MacBook Pro, iMac, MacBook Air gibi birçok ürünün tasarımını üstlenen isim olmuştu.

Newcastle Polytechnic’den (şu an ki Northumbria University) mezun olduktan sonra Londra’daki Roberts Weaver Group’ta çalışmaya başlayan Jonathan Ive, daha sonrasında yeni kurulmuş ‘’Tangerine’’ isimli tasarım şirketine geçti. İlk olarak mikrodalga fırın, diş fırçası tasarımlarıyla kariyerine başlayan Ive, daha sonrasında yarattığı dizaynlar Tangerine’deki patronu tarafından çok modern görünümlü ve pahalı bulunmuştur. Apple’ın Tangerine’in müşterisi olması onun hayatında bir dönüm noktası olmuş ve 1992’den itibaren Apple’ın tam zamanlı çalışanı olmuştur.

Cihazların altyapısını oluşturan teknolojinin yanı sıra, müşteriye sağladığı kolaylık ve tasarım inanılmaz önem taşıyor. Sonuç olarak, göze hitap etmesi ve kullanıcıyı yakalayabilmesi bir ürünün başarılı olabilmesi açısından çok önemli ve Apple’ın bu konuda oldukça başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Beğendiysen Oyla ! :)

0 0

Yanıtla

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE