Android 7.1 Geliyor

İlk olarak Nexus ve Android one cihazlarına gelen 7.0 güncellemesinin ardından iyileştirilmelerle birlikte geleceği açıklandı.  7.1 güncellemesi detayları ve özellikleri!

Google Android 7.0 sonrası yayınlayacağı sürümlerin model numaraları belli oldu. Belirli aralıklarla dağıtılacak 7.1/ 7.1.1/ 7.1.2 sürümleri ilk olarak 4 Ekim tarihlerinde duyurulacak olan Google Pixel ve Pixel XL telefonlarında bulunacak. Android 7.0 devamında da Google önemli altyapı geliştirmeleri sunuyor.

Android 7.1 Güncellemesi  ile hangi yenilkler geliyor?

Google 7.0 güncellemesinde söylediği Nexus Launcher’ı ve yenilenen sanal butonları 7.1 güncellemesiyle kullanıma sunacağını duyurdu.

YENİ NEXUS LAUCHER

Nexus launcher ilk olarak 7.1 sürümüyle resmi olarak kullanılabilecek. Yenilenmiş arayüzde göze çarpa önemli değişimlerden birisi üst tarafta bulunan Google arama çubuğu. Önceki sürümlerde sabit bir şekilde bulunan, ekranda yer kaplayan ve kullanıcılardan eleştiri alan bu bölüm yeni arayüzde sol tarafta bir sekme olarak karşımıza çıkıyor. Bir diğer yenilenen özellik ise uygulama çekmecesinin artık olmaması. Yüklü uygulamalara aşağıdan yukarı doğru kaydırarak çıkan bölümde görebiliyoruz. Google yeni arayüzde klasörleme sisteminin de görünümünü değiştirerek şıklığa daha çok önem vermiş diyebiliriz.

Google sanal butonları ise tamamiyle beyaz yapmış ve home butonuna Google Now için bir de animasyon eklemiş.

Yorum Yaz

Mail adresi kullanıcılara gösterilmeyecektir. Zorunlu alanları doldurmayı unutmayın *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Lost Password

Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.

Sign Up

Canlı Yayındayız ! Hemen İzle
CURRENTLY OFFLINE